امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5594
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور اسلامی ایران در دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور اسلامی ایران در دیدار رشید مردف، وزیر خارجه ترکمنستان، روابط دو کشور را ممتاز و رو به گسترش دانست و اظهار داشت: زمینه‌های فراوانی برای گسترش همکاری‌های دو کشور وجود دارد که استفاده از آنها می‌تواند در پیشرفت دو ملت و ملت‌های منطقه موثر باشد.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: ایران و ترکمنستان برای افزایش سطح همکاری‌های خود پروژه‌های بزرگی را در دست اجرا دارند که خط آهن مشترک یکی از این پروژه‌هاست و بهره برداری از آن یک اتفاق تاریخی و بزرگ در منطقه است.

رشید مردف وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز در این دیدار بر اهتمام ترکمنستان به گسترش روابط خود با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: پروژه‌های زیادی بین دو کشور در حال اجراست که خط آهن سه‌جانبه ایران، ترکمنستان و قزاقستان یکی از این پروژه‌های مهم است و در تلاش هستیم که این پروژه به زودی به اتمام برسد.

وزیر امور خارجه ترکمنستان گفت: ترکمنستان خواستار ایجاد و گسترش همکاری‌های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در عرصه‌های اقتصادی، انرژی، بازرگانی و حمل و نقل هوایی، ریلی و دریایی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها