امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55940
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۸
تعداد بازدید: 53
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «عاروتص شوع»، «جان برد» وزیر امور خارجه کانادا روز گذشته (دوشنبه) بر تعهد کشورش در قبال امنیت رژیم صهیونیستی ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «عاروتص شوع»، «جان برد» وزیر امور خارجه کانادا روز گذشته (دوشنبه) بر تعهد کشورش در قبال امنیت رژیم صهیونیستی تاکید کرد و با ادعای اینکه جهان نباید فریب اظهارات آشتی جویانه ایران را بخورد، گفت که سخنان مقامات ایران باید با عمل همراه شود.

برد در سخنان روز گذشته خود در مجمع عمومی سازمان ملل، با تاکید بر اینکه کانادا در قبال امنیت اسرائیل خنثی و بی‌طرف نیست، مدعی شد: برخی از ناظران شاهد نشانه‌های دلگرم کننده‌ای (از سوی ایران) هستند اما بیانیه‌های کوتاه منجر به حذف تهدید امنیت جهانی نمی‌شود؛ کلمات محبت آمیز، لبخند و اغواگری جایگزین اقدام واقعی نیستند.

وزیر خارجه کانادا مدعی شد که این کشور بر اساس اقدامات ایران و نتایج حاصل از این اقدامات، درباره تهران قضاوت خواهد کرد.

برد در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود گفت: گروه 1+5 (5 عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل و آلمان) 5 دور مذاکره رسمی با ایران در طول دو سال گذشته داشته اند؛ در حالیکه همه گفتند که این نشست‌ها سازنده بوده است، اما حقیقت همچنان باقی است و ما هیچ تغییری در اقدامات ایران ندیده‌ایم.

این مقام کانادایی مدعی شد: اکنون زمان آن است که جامعه جهانی تحریم‌های شدید خود علیه ایران را حفظ کند تا این کشور مسیری متفاوت را در برنامه هسته‌ای اش پیش بگیرد.

برد روز گذشته در حالی از تشدید تحریم‌ها علیه ایران حمایت کرد که در ادامه سخنرانی اش مدعی شد که کانادا می‌خواهد مردم ایران رفاه داشته باشند.

این مقام کانادایی در ادامه سخنرانی اش به اسرائیل پرداخت و گفت که دولت اتاوا در قبال حق موجودیت اسرائیل و حق تل آویو برای دفاع از خود، خنثی و بی طرف نیست.

برد گفت: امکان هیچ معامله‌ای بر سر موجودیت اسرائیل وجود ندارد.

وزیر خارجه کانادا در ارتباط با پروسه صلح خاورمیانه نیز گفت: کانادا اساسا بر این باور است که صلح دست یافتنی است و فلسطینیان و اسرائیلی‌ها و همسایگان آنها می‌توانند کنار یکدیگر زندگی کنند؛ ما مانند بسیاری از کشورها آرزو داریم که شاهد باشیم یک کشور فلسطین مرفه در صلح با همسایه یهودی اش زندگی می‌کند.

این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که دکتر «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران در نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد که مقاصد فعالیت‌های هسته‌ای ایران صرفا مسالمت آمیز است و ایران تهدیدی برای منطقه و جهان محسوب نمی‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها