امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55948
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوان با آثاری از هنرمندان جوان در 9 رشته نقاشی،‌نقاشی خط، تصویرسازی، طراحی، حجم، ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوان با آثاری از هنرمندان جوان در 9 رشته نقاشی،‌نقاشی خط، تصویرسازی، طراحی، حجم، کاریکاتور، پوستر، فتوآرت، ویدئوآرت عصر امروز 9 آبان‌ماه در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا گشایش یافت.
در مراسم گشایش این نمایشگاه مرتضی گودرزی دیباج مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در سخنانی از جشنواره هنرهای تجسمی جوان به عنوان افتخار کشور و حوزه هنری یاد کرد و گفت: وظیفه ما شناسایی و معرفی هنرمندان جوان به جامعه هنری و حمایت خاص از چهره‌هایی است که در این موج پویا و با نشاط کشور حضور می‌یابند و چهره درخشان آینده هنر ما را می‌سازند.
او با اشاره به حضور ۳۶ هنرمند که کار داوری آثار این جشنواره را بر عهده داشتند از احتمال برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار این جشنواره خبر داد و گفت: وضعیت فعلی ما بغرنج‌تر از دوران جنگ تحمیلی است و نیاز به آگاهی رسانی و ایجاد روحیه با نشاط‌تر داریم تا جوانان ما نیز در این شرایط حساس کشور ، احساس مسئولیت بیشتری کنند و به خلق آثار هنری بپردازند.
او ابراز امیدواری کرد که در نمایشگاه بعدی شاهد آثار هنرمندانه‌تر و با مسئولیت‌ بیشتر از سوی هنرمندان جوان باشیم.
به گزارش فارس، در ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوان 
3619 اثر به شیوه اینترنتی ارسال شده و 2404 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است که با انتخاب هیئت داوران 451 اثر از 220 هنرمند در رشته‌های نقاشی، نقاشی خط، حجم،‌کاریکاتور، ‌طراحی، تصویرسازی، پوستر، فتوآرت و ویدئوآرت  برای راه‌یابی به نمایشگاه انتخاب شد.
آثار این نمایشگاه با توجه به دو موضوع «خانواده» و «طبیعت» ارائه شده است.
این نمایشگاه تا 12 آبان‌ماه ادامه دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها