امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55963
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا مشروح اظهارات مطرح‌شده در نشست خبری یکی از مقامات ارشد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا مشروح اظهارات مطرح‌شده در نشست خبری یکی از مقامات ارشد این کشور که در مذاکرات اخیر ایران و گروه 1+5 در نیویورک حضور داشته را منتشر کرده است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا که نام وی منتشر نشده، در بخشی از اظهاراتش در مورد نشست وزرای خارجه ایران و 1+5، با لحنی تمسخرآمیز در مورد وزیر خارجه ایران «محمد جواد ظریف» سخن گفته است.

در بخشی از اظهارات این مقام وزارت خارجه آمریکا آمده است: همانطور که می‌دانید، بعد از آنکه وزرای 1+5 دیدار کوتاهی داشتند، ظریف وزیر خارجه ایران هم به ما پیوست. او ارائه‌ای حدود فکر می‌کنم 15 تا 20 دقیقه‌ای داشت.

وی افزوده است: او، آنطور که خانم اشتون (مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا) گفت، «پرانرژی» بود. فکر کنم او (ظریف) به درستی نمی‌داند که منظور ما از پرانرژی چیست. ما «پرانرژی» را عبارتی تملق‌آمیز می‌دانیم. (خنده)

این مقام آمریکا در ادامه به بیان جزئیاتی از مذاکرات 1+5 در نیویورک پرداخته و گفته است وزیر خارجه ایران در ادامه این نشست، «ارائه‌ای حساب‌شده» داشت و خواسته‌های ایران را تشریح کرد. به گفته وی، بر اساس طرح مورد نظر ایران، در عرض یکسال نه تنها می‌توان به توافق رسید، بلکه می‌توان این توافق را کاملا اجرا کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها