امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55964
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس امروز سه شنبه در واکنش به تعطیلی دولت آمریکا هشدار داد که این ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس امروز سه شنبه در واکنش به تعطیلی دولت آمریکا هشدار داد که این تعطیلی می تواند اقتصاد شکننده و بی ثبات جهانی را به خطر بیندازد.

بعد از آنکه کنگره آمریکا در مسیر توافق بودجه ناکام ماند و به دنبال پایان سال مالی دولت واشنگتن، اولین تعطیلی دولت آمریکا بعد از گذشت 17 سال اتفاق افتاد، کامرون در مصاحبه با رادیو بی بی سی گفت: اگر آمریکا نتواند به شیوه ای مناسب به طرح های هزینه ای و کاهش کسری بودجه اش سر و سامان بدهد، این یک خطر برای اقتصاد جهان محسوب می شود.

دولت واشنگتن در حالی در اولین روز سال مالی جدیدش به تعطیلی کشانده شد که قانونگذاران جمهوریخواه و دموکرات کنگره آمریکا نتوانستند اختلاف خود را بر سر لایحه خدمات درمانی طرح شده از سوی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا کنار بگذارند.

جمهوریخواهان در لوایح بودجه ای که قبل از تعطیلی دولت واشنگتن به تصویب رساندند، روی تعویق یک ساله اجرای طرح خدمات درمانی اوباما پافشاری کردند اما این موضع جمهوریخواهان با مقاومت و مخالفت دموکرات ها روبرو شد به طوریکه سنا لوایح مصوب بودجه مجلس نمایندگان را رد کرد و به این ترتیب، سال مالی واشنگتن شب گذشته به پایان رسید و بودجه دولت آمریکا برای ادامه فعالیت هایش تمام شد.

نخست وزیر انگلیس در ادامه مصاحبه خود با رادیو بی بی سی گفت: من فکر می کنم که این یک یادآوری برای ما محسوب می شود مبنی بر اینکه شما مجبورید یک طرح طولانی مدت چند ساله برای کاهش کسری بودجه داشته باشید.

چنین اظهاراتی از سوی کامرون در حالی مطرح شده است که دولت ائتلاف محافظه کار انگلیس از سال 2010 میلادی تاکنون که در راس قدرت است، کاهش های عمیقی در هزینه های عمومی ایجاد کرده است تا از این طریق کسری بودجه انگلیس را کاهش دهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار