امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55988
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۸
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، امروز در پی فراخوان گروه «همپیمانی ملی در حمایت از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، امروز در پی فراخوان گروه «همپیمانی ملی در حمایت از مشروعیت»، دانشجویان وابسته به گروه اخوان المسلمین و حامیان مرسی در دانشگاه «منصوره» تجمع کردند که منجر به درگیری با مخالفان مرسی در برابر دانشکده حقوق این دانشگاه شد؛ معترضان در این تجمع شعارهایی در اعتراض به اقدامات ارتش مصر و اعلام همبستگی با قربانی‌های رابعه العدویه سر دادند.

دانشجویان اخوانی معترض در دانشگاه قاهره نیز در برابر نیروهای امنیتی اقدام به روشن کردن آتش و استفاده از ابزارهای آتش بازی کردند و شعارهایی علیه وزارت کشور مصر سر دادند و نیروهای پلیس را دروغگو خواندند.

نیروهای امنیتی نیز به صورت گسترده در اطراف پل دانشگاه قاهره و میدان «نهضه» مستقر شده‌اند که با اقدامات دانشجویان مقابله کنند؛ دانشجویان نیز مسیرهای منتهی به دانشگاه را مسدود کرده‌اند که منجر به کند شدن حرکت عبور و مرور خودروها شده و با تجمع در برابر درب اصلی دانشگاه شعارهایی علیه ارتش و نیروهای پلیس سر دادند.

دانشجویان معترض دانشگاه «عین الشمس» نیز در برابر درب اصلی دانشگاه در اعتراض به بازداشت «احمد المصری» یکی از همکلاسی‌هایشان تجمعی اعتراضی تشکیل دادند.

تظاهرات حامیان اخوان در استان منوفیه نیز در اعتراض به حکم ممنوعیت فعالیت این گروه در مصر آغاز شده است که منجر به درگیری حامیان و مخالفان اخوان شده است.
انتهای پیام/ر
   
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها