امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5601
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 97
ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره جلسه غیرعلنی امروز مجلس که با حضور وزیر صنعت، معدن و ...

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره جلسه غیرعلنی امروز مجلس که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر جهاد کشاورزی و رئیس کل بانک مرکزی درخصوص مسائل مبتلابه اقتصادی صورت گرفته بود، اظهارداشت: جلسه امروز پیرامون مسائل اقتصادی ناشی از گرانی‌های اخیر که مربوط به حوزه مدیریت بدنه اجرایی کشور می‌شود و همچنین اثرگذاری نوسان نرخ ارز در گرانی‌های اخیر و برنامه‌ها و هماهنگی‌هایی که باید در بخش‌های مختلف اقتصادی باشد، در حال برگزاری است.

وی افزود: بخش اول صحبت نمایندگان و همچنین دفاع اعضای کابینه دولت درخصوص سهم هماهنگی بخش‌های مختلف تیم اقتصادی دولت، سهم تحریم‌ها و همچنین تاثیر واردات در کشور و سهم مدیریت دولتی و مدیریت بخش‌های داخلی و صنوف در گرانی‌های اخیر صحبت شد که فشار زیادی به مردم وارد کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: در ارتباط با مسائل مطرح شده نظرات متنوعی وجود داشت که نحوی که وزیر صنعت، مشابهت‌های گفتاری با نمایندگان داشت، اما معتقد بود اختلاف نظر، ریشه ارزی دارد؛ وزیر جهاد کشاورزی معتقد بود که مسائل رخ‌داده ریشه در سیاست‌های اقتصادی دارد و همچنین رئیس کل بانک مرکزی نیز فرافکنی کرده و اعلام کرده که همه وظایف خود را به درستی انجام داده است.

ندیمی با تاکید بر اینکه بسیاری از مباحثی که از سوی اعضای دولتی مطرح می‌شد، بیشتر حالت فرافکنی داشت، گفت: آقای توکلی در این جلسه اشاره کرد که مباحث اقتصادی بوجود آمده ناشی از نوسانات نرخ ارز است، در حالی که دولت نهم و دهم، بیشترین درآمد را ارز نفتی داشته است و لذا سیاستها و بسته‌های اقتصادی نتوانسته است کارایی لازم را داشته باشد.

ندیمی در واکنش به این سوال که آیا در خصوص ارز مرجع کالاهای اساسی نیز صحبت شد، گفت: در این نشست تاکید شد که یکی از دلایل اصلی گرانی‌های اخیر ریشه در ارز دارد، اما رئیس کل بانک مرکزی گفت به حد توانمان ارز مرجع را به کالاهای اساسی داده‌ایم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این جلسه حداقل تا یک ساعت دیگر ادامه دارد و 7 تا 8 نماینده دیگر وقت گرفته‌اند تا صحبت کنند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها