امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56023
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۷
تعداد بازدید: 96
«حسین جواد» فعال حقوقی و دبیر کل سازمان اروپایی- بحرینی حقوق بشر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، اظهار ...

«حسین جواد» فعال حقوقی و دبیر کل سازمان اروپایی- بحرینی حقوق بشر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، اظهار داشت: در حکم اخیر دادگاه بحرین مبنی بر زندانی کردن 50 بحرینی به اتهام اقدامات تروریستی و ارتباط با گروه 14 فوریه، ساده‌ترین اصول عدالت نادیده گرفته شده است.

وی افزود: در این حکم که  دو روز پیش صادر شده، زمان حبس متهمان بین پنج تا 15 سال اعلام شده است.

این فعال انقلابی بحرینی با تاکید بر اینکه دادگاه در صدور حکم مزبور حقوق متهمان را نادیده گرفته، تصریح کرد: عملکرد دادگاه بحرین شفاف نیست و احکام آن نیز بر اساس اعترافاتی که تحت شکنجه از افراد گرفته شده، صادر شده است. از همین رو حکم مزبور، باطل است و محکومیت هیچ یک از متهمان نیز ثابت نشده است.

حسین جواد اظهار داشت: دستگیری فعالان انقلابی و حقوقی بحرینی و محاکمه آنان در واقع اقدامی انتقام‌جویانه در واکنش به فعالیت‌های آنان است.

وی روند محاکمه فعالان را روز سیاه عدالت در تاریخ بحرین توصیف کرد.

رسانه‌های بحرینی در این ارتباط اعلام کرده‌اند که دادگاه کیفری بنابر پیگیری موضوع معروف به گروه 14 فوریه، احکام خود را در حق متهمان این پرونده صادر کرده که شامل پنج تا 15 سال زندان است.

این متهمان شامل 49 مرد و یک زن هستند که وکلای آنان، تغییر اعضای دادگاه را خواستار شده و بر تشکیل کمیته سالم به منظور برملا کردن شکنجه این افراد، تاکید کردند.

اتهاماتی که به این افراد وارد شده، شامل تشکیل گروهی بر خلاف رعایت موازین قانونی، آموزش افراد به منظور انجام عملیات خشونت‌آمیز و خرابکارانه، حمله به مردم و موسسات دولتی و نیروهای امنیتی و همچنین ارتباط با یک کشور بیگانه به منظور تحقق اهداف مورد نظر است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها