امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56032
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۷
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، زبیگنیو برژینسکی، مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با یک شبکه خبری آمریکایی گفت مذاکره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، زبیگنیو برژینسکی، مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با یک شبکه خبری آمریکایی گفت مذاکره با ایران «سخت» اما ممکن است.

برژینسکی در آغاز برنامه شبکه خبری سی‌بی‌اس نیور به سوال مجری برنامه که پرسیده بود «آیا می‌توانیم به ایران اعتماد کنیم» اینگونه پاسخ داد: «مامی‌توانیم به ایران اعتماد کنیم، همان‌طور که می‌توانیم به هر کشوری اعتماد کنیم.»

وی با اشاره به مذاکره آمریکا با شوروی برای انعقاد پیمان خلع سلاح‌های هسته‌ای با این کشور گفت: «ما می‌توانیم با ایرانی‌ها هم این کار را انجام دهیم، به شرط آنکه به توصیه‌هایی که افراطی و آسیب‌زا هستند، گوش نکنیم.»

آقای برژینسکی در بخش دیگری از سخنانش گفت که ایران کشوری با قدمت زیاد است که «تاریخ شکوهمندی» دارد.

مجری شبکه سی‌بی‌اس نیوز به برخی اعتراضات در مراسم بازگشت رئیس جمهور به کشور و پرتاب کفش به سمت وی اشاره کرد و پرسید با توجه به اینکه برخی در ایران با مذاکره با آمریکا مخالفند، نظر وی درباره رابطه با ایران چیست.

مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا گفت: «ایران جامعه پیچیده‌ای است. وقتی ما به آمارهای این کشور نگاه کنیم می‌بینیم زنان نقش بسیار مهمی در آن دارند. ما این را نمی‌دانیم، چون دیدمان از این کشور بسیار سیاه و سفید است.»
انتهای پیام/ص
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها