امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56070
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۷
تعداد بازدید: 71
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، یک منبع امنیتی لیبی اعلام کرد: محمد السوسی، افسر ارتش به همراه مادرش دیروز در منطقه جمعه بازار در طرابلس هدف ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، یک منبع امنیتی لیبی اعلام کرد: محمد السوسی، افسر ارتش به همراه مادرش دیروز در منطقه جمعه بازار در طرابلس هدف حمله یک زن روسی تبار قرار گرفتند.

این منبع امنیتی افزود: افسر ارتش بر اثر اصابت چند گلوله کشته و مادر وی نیز به شدت زخمی شد و به بیمارستان انتقال یافت.

نیروهای امنیتی لیبی عامل تیراندازی را دستگیر کردند، وی در بازجویی‌های اولیه به این مسئله اصرار داشت که محمد السوسی را به عمد هدف قرار داده است.

لیبی و ایتالیا همکاری نظامی فیمابین را تقویت می‌کنند

لیبی و ایتالیا دیروز سه شنبه بر گسترش همکاری نظامی دو کشور تاکید کردند.

لوئیجی مانتیلی رئیس ستاد ارتش ایتالیا که به لیبی سفر کرده است، دیروز با عبد السلام عبیدی همتای لیبیایی خود دیدار و پشت درهای بسته گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دو طرف زمینه‌های گسترش روابط دوجانبه در بخش آموزش ، تامین امنیت مرزهای دریایی و زمینی و اجرای برنامه های جدید به منظور جلوگیری از ورود غیرقانونی مهاجران به سواحل ایتالیا را بررسی کردند.

لوئیجی مانتیلی پس از دیدار با همتای لیبیایی خود در نشستی خبری با اشاره به موافقت اخیر ایتالیا برای آموزش شماری از انقلابیون سابق لیبی که به ارتش این کشور ملحق شده‌اند، اظهار داشت با مقامات لیبی در زمینه اجرایی شدن این توافق گفت‌وگو کرده است.

وی تصریح کرد: ایتالیا از هیچ تلاشی برای کمک به در لیبی در زمینه امنیت مرزهای دریایی این کشور و قرار دادن امکانات لازم در اختیار این کشور با هدف جلوگیری از مهاجرت غیر قانونی از طریق دریای مدیترانه دریغ نخواهد کرد.

لیبی و اتحادیه اروپا اواسط سپتامبر گذشته توافقنامه‌ای در زمینه آموزش نیروهای گارد ساحلی در دریای مدیترانه و مراقبت از مرزهای زمینی لیبی و کشورهای شمال آفریقا امضا کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها