امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56087
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 69
گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن مصلحی شامگاه سه‌شنبه در مراسمی که به مناسبت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری در ...

گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن مصلحی شامگاه سه‌شنبه در مراسمی که به مناسبت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری در هتل عباسی اصفهان برگزار شد، با اشاره به شعار امسال هفته گردشگری و هدفمنددار بودن این نام‌گذارها اظهار داشت: شعارهای این سازمان بر اساس شعور و فکر و  اصول توسعه پایدار و حفظ منابع موجود نام‌گذاری شده است.

وی افزود: ادبیات صنعت گردشگری کشورهای صنعتی نیز بر اساس حفظ منابع موجود و پایدار شکل گرفته و ما نیز برای اینکه بتوانیم جوابگوی نسل‌های آینده باشیم، باید براساس توسعه پایدار مبتنی بر منابع موجود برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان تصریح کرد: ما باید در تدوین برنامه‌های و رسیدن به توسعه به هر قیمتی از منابع آب،خاک و انرژی و سایر منابع استفاده و برنامه‌ریزی در کشورهای درحال توسعه به سمت حفظ منابع موجود سوق دهیم.

این مسئول ادامه داد: ما در آینده مجبور خواهیم بود که  شعار صنعت پایدار را سر دهیم، چرا که صنایع مزاحم هیچ نفعی برای پایداری توسعه کشورها ندارند.

مصلحی گفت: اصفهان یک استانی با قابلیت‌های فرهنگی و تاریخی است و باید برای توسعه آن به جای توجه و گسترش صنایع سنگین و نیز کشاورزی انرژی های موجود را به سمت توسعه و اشتغال در بخش صنعت گردشگری برد.

وی با اشاره به اینکه گردشگری در کشور ایران به چند نقطه شمالی یا جنوبی معطوف شده و سالانه تعداد زیادی به نقاط مشخص رقت‌وآمد و تردد می‌کنند، بیان داشت: اصفهان در سر چهار راهی قرار گرفته و در ایامی همچون عید نوروز 15 میلیون‌ خودرو از جاده‌ها تردد می‌کنند که می‌توان با ایجاد قطب‌های گردشگری این مسافران را به خود جذب کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با اشاره به اینکه ما توزیع مسافر به همه نقاط دیدنی  اصفهان نداریم، عنوان کرد: منابع موجود اصفهان و برنامه‌های آن مشخص است و معتقدم صنعت گردشگری مهمترین علل توسعه اصفهان است که امید داریم استاندار جدید نیز برنامه‌ریزی‌های استان را در همین جهت انجام دهند.

این مسئول در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه ما بر اثر بی‌توجهی به منابع انسانی به جایگاه مناسبی نرسیده‌ایم، افزود: بحث جابه‌جایی ها و این تغییرات نیروی انسانی بسیاری از برنامه‌ریزی‌ها را بر هم می‌ریزد در حالی که برخی نیروها به دلیل تجربه و تخصص کاری چندساله، بسیار می‌توانند در ارتقاء بخش‌های مختلف موثر واقع شوند.

مصلحی خواستار توجه ویژه به حوزه گردشگری و میراث فرهنگی توسط استاندار جدید شد و متذکر شد: توسعه گردشگری در اصفهان می‌تواند در اقتصاد،صنعت آینده بسیار تاثیرگذار باشد.
انتهای پیام/63012/ن40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها