امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56089
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 40
گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، مهدی نریمانی شامگاه سه شنبه در مراسمی که به مناسبت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری ...

گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، مهدی نریمانی شامگاه سه شنبه در مراسمی که به مناسبت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری در هتل عباسی اصفهان برگزار شد، با اشاره به اینکه اصفهان در توسعه صنعت گردشگری و درآمد ناخالص ملی بسیار تاثیرگذار است، اظهار کرد: اصفهان با 20 هزار اثر تاریخی، 96 رشته هنری که نیمی از آن از آثار صنایع دستی است و نیز 102 اثر شناسنامه‌دار و دارای مهر اصالت نقش و جایگاه ویژه و بی‌نظیری در صنعت گردشگری کشور دارد.

وی با اشاره به تشکیل مجمع میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان که در سال 91 تاسیس شده است، افزود: 55 هزار نفر خانواده اصفهانی در این عرصه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت دارند که این مجمع درخواست دارد در آغاز دولت تدبیر و امید و نیز در راستای سخنان رئیس جمهور مبنی بر ارتباط بین ملت و همچنین سیاست‌های رئیس سازمان گردشگری کشور بر انسجام بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بیشتر توجه شود.

رئیس اتحادیه هتل‌داران استان اصفهان تصریح کرد: در شرایط کنونی که این فرصت به وجود آمده است که ما در استان اصفهان با تشکیل این مجمع شرایط حضور فعالان گردشگری و انسجام بخش خصوصی را فراهم آوریم، از مدیریت ارشد استان و فرزند برومند این دیار،دوستدار فرهنگ و تمدن و دارنده شان لیاقت میراث فرهنگی و علاقمند به حوزه گردشگری که اصفهان را در معارفه خود شهر گنبدهای فیروزه‌ای خطاب می‌کند که همین امر نیز نشان از توجه به روح هنرشناسی است، تقاضای راهنمایی و حمایت از این مجمع تازه تاسیس را داریم.

وی ایجاد اتاق فکر تخصصی گردشگری با حضور صاحبنظران و دست‌اندرکاران بخش خصوصی با محوریت استاندار و دستگاه‌های متولی گردشگری، تصویب و ابلاغ آیین‌نامه‌های تشویقی برای ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت اجرای طرح‌های گردشگری را از جمله مطالبه‌های این مجمع بر شمرد.

نریمانی همچنین ایجاد کمیته ویژه جهت شناسایی چالش‌های جذب سرمایه‌گذاری و رفع موانع رونق کسب و کار صنایع دستی و رشته‌ها مختلف صنعت گردشگری(بیمه،مالیات،نظارت‌های موازی) و اتخاذ سیاست‌های حمایتی لازم از طریق ایجاد هماهنگی با سایر بخش‌های اقتصادی را از دیگر خواسته‌های این مجمع عنوان کرد.

وی با اشاره به فراهم شدن زمینه حضور گسترده‌تر اصفهان در مجامع بین‌المللی با ایجاد افق‌های جدید، دعوت و همکاری متقابل و فراهم آوردن زمینه حضور مراکز بین‌المللی در جهت تاسیس دفاتر آنها  نظیر یونسکو را از دیگر مطالبات این مجمع بر رونق گردشگری در اصفهان دانست.

رئیس اتحادیه هتل‌داران استان اصفهان هویت‌بخشی و وارد کردن محصولات صنایع دستی با رویکرد دستیابی به صادرات و فروش آنها در بازارهای بین‌المللی که به حق به هر کدام از آن رشته‌ها را می‌توان سفیر فرهنگی  اطلاق کرد که قطعا در جهت مالکیت مادی و معنوی هنرمندان و صنعت‌گران صنایع دستی گام بر داشته‌اند از دیگر کارهایی است که این مجمع از استاندار جدید اصفهان مطالبه دارد.

وی جایگزینی رویکرد اصفهان صنعتی اما با توسعه‌ای پایدار به اصفهان با محوریت قطب گردشگری کشور و برخورد با موازی کاری‌، دخالت دستگاه‌های غیر متخصص و غیر مسئول در زمینه گردشگری را از خواسته‌های مهم مجمع گردشگری اصفهان از استاندار دید عنوان کرد.

نریمانی تاکید کرد: حق بازار اصفهان نیست که به گردشگران گفته شود «از بازارهای اصفهان خرید نکنید» چرا که ارتباط عده‌ای فعالان نامرئی و یا همان کلید به دستان، سوء‌استفاده‌هایی در این خصوص کرده‌اند که اقامت گردشگران به اصفهان را تحت شعاع قرار داده است.
انتهای پیام/63012/ح40
برچسب ها:
آخرین اخبار