امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56092
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، امیرحسین حمکت‌نیا در همایش تخصصی طبیعت‌گردی که با عنوان «شگفتی‌های طبیعت فارس با رویکرد به منابع آبی» نامگذاری شده بود اظهار داشت: گردشگری مسئولانه شعاری است که باید به شعور تبدیل شود.

وی اضافه کرد: در آثار تاریخی باید گردشگری مسئولانه را مورد توجه قرار داد و در راستای ارتقای فرهنگ و رشد گردشگری مسئولانه تلاش کنیم چنان چه در طبیعت نیز باید گردشگری مسئولانه شکل گیرد.

این مسئول گفت: در مبحث تورهای طبیعت‌گردی در قالب زمین پاک که خود مردم مجری آن بوده‌اند شاهد ثبت‌نام بیش از 400 نفر از علاقه‌مندان در تور زمین پاک آبشار مارگون بودیم که نشانگر این موضوع است که گردشگری مسئولانه در حال تحقق است.

وی از همکاری سازمان محیط زیست استان فارس در مورد فعالیت تورهای پرنده‌نگری تشکر کرد.

حکمت نیا گردشگری نجوم، آموزش اصول گردشگری در خانه جهانگردی و همایش تخصصی عکس کوهستان را از جمله فعالیت‌های اداره کل در حوزه گردشگری طبیعی دانست.

مدرس شرکت جهانگردان و نوآوران تندیس نیز که به عنوان حامی و برگزارکننده در این سمینار سخن می‌گفت موضوع اقامتگاه‌های بوم‌گردی را محور سخنان خود قرار داد.

محمد پرهام گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی، اکوکمپ‌ها، اکوهتل‌ها و هتل‌های سنتی از ظرفیت‌هایی هستند که باید در حوزه گردشگری به آن‌ها توجه شود.

وی افزود: هتل‌های سنتی شکل تغییر یافته خانه‌های تاریخی و قدیمی هستند و معماری و طراحی آن‌ها بر اساس معماری و طراحی بافت مناطق به صورت بومی انجام می‌شود که بازدید از این گونه اقامتگاه‌ها اگرچه به قصد اقامت نباشد برای گردشگران خالی از لطف نیست.

پرهام به ضرورت راه‌اندازی کمیته اقامتگاه‌های بوم‌گردی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری زیر نظر کمیته طبیعت‌گردی اشاره کرد.
انتهای پیام/2448/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها