امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56106
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از «رادیو اسرائیل»، بان کی‌مون سه‌شنبه به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از «رادیو اسرائیل»، بان کی‌مون سه‌شنبه به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت: ایران پنجره‌ کوچکی از فرصت را باز کرده تا ثابت کند اهداف برنامه هسته‌ای این کشور مسالمت‌آمیز است.

این دیدار که بعد از سخنرانی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل انجام شد، برای بررسی مسائل منطقه‌ای صورت گرفت. نتانیاهو و بان‌کی‌مون در این دیدار مسئله ایران، سوریه و مذاکرات صلحِ در حال انجام اسرائیل و فلسطین را مورد بحث قرار دادند.

طبق بیانیه دفتر دبیرکل سازمان ملل، بان‌کی‌مون خلاصه‌ای از تحولات مربوط به ذخایر تسلیحات شیمیایی سوریه و نیز طرح‌های مربوط به تشکیل کنفرانس صلح بین‌المللی ژنو درباره سوریه در اواسط نوامبر را برای نتانیاهو تشریح کرد. بان‌کی‌مون همچنین از نتانیاهو به خاطر هدایت مذاکرات صلح با فلسطین قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش، نتانیاهو بخش اعظم سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل را به بحث ایران و آمادگی اسرائیل برای در پیش گرفتن اقدام یکجانبه به منظور جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی ایران به تسلیحات هسته‌ای اختصاص داد.

در این بین، سفیر ایران در سازمان ملل نتانیاهو را به گمراه کردن مجمع عمومی سازمان ملل درباره اهداف هسته‌ای ایران متهم کرد. محمد خزاعی در این باره گفت: ایران حق غیرقابل انکاری در دستیابی به انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار