امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56111
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،  پلیس «ریو‌دوژانیرو» روز سه‌شنبه با استفاده از گاز اشک‌آور تلاش کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،  پلیس «ریو‌دوژانیرو» روز سه‌شنبه با استفاده از گاز اشک‌آور تلاش کرد حدود 100 نفر از آموزگاران معترض به میزان دستمزدها را متفرق کند.

تظاهرات‌کنندگان خیابان‌هایی که در آن حضور داشتند را مسدود کردند و باعث تعطیلی شماری از ایستگاه‌های مترو در ساعت اوج تردد شدند.

در جریان این تظاهرات گروه‌ آنارشیستی «بلک بلاک» نیز به تظاهرات پیوستند و اقدام به شکستن شیشه‌های بانک، تابلوهای ایستگاه اتوبوس، چراغ راهنما و آتش‌زدن سطل‌های زباله کردند تا خیابان‌ها را مسدود کنند.

پلیس برای مقابله با معترضان از گاز اشک‌آور، اسپری فلفل و تفنگ‌هایی با گلوله‌های مشقی استفاده کرد و 17 نفر را دستگیر کرد که بنابر بیانیه پلیس هیچکدام از آنها آموزگار نبوده‌اند.

آموزگاران دبستان و پیش‌دبستان در این شهر 46 روز اعتصاب کرده بودند و با طرحی مبنی بر اینکه اتحادیه‌ها باید فقط از 7 درصد از آموزگاران استفاده کنند، مخالفت کردند.

افزایش دستمزد فقط شامل حال آموزگارانی می‌شود که 40 ساعت در هفته کار می‌کنند، که گروه کمی از آنها را در بر می‌گیرد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها