امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56112
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه اعلام کرد که روز سه شنبه "فرانسوا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه اعلام کرد که روز سه شنبه "فرانسوا اولاند" در کاخ الیزه با "سرژ سرکسیان" رئیس‌جمهوری ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد. در این مذاکرات دورنمای توسعه روابط دو کشور و همچنین روند همگرایی ارمنستان با اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این اطلاعات، توجه خاص روسای‌جمهوری فرانسه و ارمنستان روی یافتن راه حلی صلح‌آمیز برای مناقشه قره باغ کوهستانی قرار داشت، ولی در عین حال مسائل مهم بین المللی که منافع دو کشور با آنها در ارتباط است، از جمله بحران در سوریه و عواقب آن برای منطقه و همچنین مسائل پیرامون برنامه هسته‌ای ایران نیز مطرح و مورد تبادل نظر طرفین قرار گرفت.

سرژ سرکسیان در حال حاضر برای یک دیدار کاری در فرانسه بسر می‌برد. انتظار می‌رود، امروز، چهارشنبه به استراسبورگ عزیمت کند تا با مقامات بلندپایه شورای پارلمانی اروپا ملاقات کند. رئیس‌جمهوری ارمنستان همچنین در مجمع عمومی پارلمانی اروپا سخنرانی کرده و به سئوالات نمایندگان اروپایی پاسخ خواهد داد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار