امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56119
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۰
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، آثار ششمین جشنواره هنرهای تجسمی شامل ۴۵۱ اثر از ۲۲۰ هنرمند جوان در ۹ رشته نقاشی، نقاشی خط، حجم،‌کاریکاتور، ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، آثار ششمین جشنواره هنرهای تجسمی شامل ۴۵۱ اثر از ۲۲۰ هنرمند جوان در ۹ رشته نقاشی، نقاشی خط، حجم،‌کاریکاتور، ‌طراحی، تصویرسازی، پوستر، فتوآرت و ویدئوآرت عصر روز گذشته ۹ مهرماه در گالری‌های مؤسسه فرهنگی و هنری صبا به نمایش درآمده است.

اصغر کفشچیان مقدم دبیر ششمین جشنواره هنرهای تجسمی  جوان در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره سطح کیفی پایین آثار این دوره از جشنواره توضیح داد: اگر سطح کیفی آثار پایین است به این معنی است که یا برنامه‌های تولیدی ما برای جوانان ضعیف بوده و یا آن که اطلاع‌رسانی درستی صورت نگرفته است که هنرمندان مستعدتر آثارشان را به جشنواره ارسال کنند.

وی افزود: این نمایشگاه سطح داشته‌های هنرمندان جوان ما در عرصه هنرهای تجسمی کشور است و اگر ضعیف است یعنی برنامه‌ریزی‌های ما برای این جوانان ضعیف بوده است و لازم است که فرهنگ هنرهای تجسمی در نهادهای مختلف مشارکت ایجاد کند و شور و نشاط بیشتر برای مشارکت هنرمندان فراهم کند.

دبیر ششمین جشنواره هنر جوان تأکید کرد: این آثار به عقیده من نه ضعیف است و نه قوی چرا که باید ابتدا ملاک و متر و معیار مشخصی را برای سنجیدن سطح کیفی این آثار معرفی کنیم و آثار منتخب این نمایشگاه به انتخاب تعدادی از بهترین هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی کشور بوده است که نمی‌توان به سطح علمی و هنری آن‌ها اشکالی وارد کرد،‌بنابراین مشکل از سطح آموزشی در هنرهای تجسمی کشور است.

کفشچیان درباره نمایش آثار این جشنواره در یکی از بهترین و بزرگترین فضاهای نمایشگاهی کشور که می‌تواند دلیلی بر انتخاب تعداد آثار بالای این جشنواره باشد توضیح داد: انتخاب آثار به عهده هیئت داوران بوده است و ما هیچ دخالتی در این انتخاب‌ها نداشتیم،‌ همچنین ما هیچ کف و سقفی برای انتخاب تعداد آثار جشنواره نیز مشخص نکردیم و آن چه روی دیوار رفته است،‌انتخاب اعضای هیئت داوران جشنواره بوده است.

وی افزود: در همه رشته‌ها تعداد آثار زیاد نیست به طور مثال در رشته نقاشی خط تنها ۱۷ اثر انتخاب شده و در رشته ویدئوآرت تنها ۲ اثر به نمایشگاه راه پیدا کرده است که نشان می‌دهد گاهی این انتخاب‌ها بسیار سختگیرانه بوده است.

کفشچیان مقدم همچنین بی ارتباط بودن برخی آثار با موضوع جشنواره را دلیلی بر عدم انتخاب آثار خوب و با کیفیت عنوان کرد و گفت: گاهی آثار بسیار خوبی به لحاظ کیفیت و تکنیک به جشنواره می‌رسد ولی چون ارتباطی با موضوع جشنواره ما ندارد از دور خارج می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارس، ششمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان در ۹ رشته مختلف در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا برپا شده است و ۳۶ هنرمند، کار داوری آثار این جشنواره را در رشته‌های مختلف بر عهده داشته‌اند.

در رشته نقاشی و نقاشی خط،  کاظم چلیپا، ایرج اسکندری، صداقت جباری، احمد خلیلی فرد، مرتضی  اسدی داوری آثار را بر عهده داشته‌اند.

در رشته طراحی، مهرداد خطایی ، ادهم  ضرغام، حبیب‌الله صادقی، منوچهر معتبر و احمد وکیلی آثار را داوری کردند.

در رشته تصویر سازی ابوالفضل همتی آهویی، محمدعلی بنی اسدی، حسن روح‌الامینی فریده شهبازی، علی‌اکبرصادقی و کیانوش غریب ‌پور در ترکیب هیئت داوران قرار داشتند.

سید مسعود شجاعی طباطبایی، کامبیز درمبخش، محمد رفیع ضیایی و محسن نوری نجفی و مسعود ضیائی زردخشویی داوران رشته کاریکاتور این دوره از جشنواره بودند.

در رشته پوستر، قبــاد شیــوا،کوروش پارسا نژاد، احمد آقاقلی‌ زاده ،  ابراهیم حقیقی و سید محمد فدوی آثار را داوری کردند.

در رشته مجسمه سازی، طاهر شیخ‌ الحکمائی، بهروز دارش، محمدرضا ذبیح‌اله‌ زاده، ملک دادیار گروسیان و ریما اسلام‌مسلک به عنوان داور حضور داشتند و در رشته ویدئو آرت و فتو آرت نیز محسن راستانی، عبدالمجید حسینی‌ راد، احمد نادعلیان، سید محمد ستاری و کامبیز صبری کار داوری آثار این بخش را بر عهده داشتند.

ششمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان در ۹ رشته مختلف عصر روز گذشته ۹ آبان‌ماه در گالری‌های مؤسسه فرهنگی و هنری صبا گشایش یافت.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها