امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56131
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ودودحیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ودودحیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر بسیج دانشجویی بسیار جلوتر از بسیج دانشجویی دهه 70 است، دلیل آن نیز رشد و بالندگی و زحمتی است که مسئولین بسیج دانشجویی در این دوران کشیده‌اند.

وی افزود: امروز بسیج دانشجویی در عرصه‌های مختلف کشور نقش آفرین است و ما امید آن را داریم که این نقش آفرینی بسیج در حوزه‌های علم و دانش به اندازه جریان سازی فرهنگی و سیاسی جلو برود.

حیدری با اشاره به پنج اولویت بسیج دانشجویی گفت: این اولویت‌ها نقش آفرینی فرهنگی ـ سیاسی،کمک به رشد علمی از طریق مسیرهای میانبر علمی، ارتقاء سطح معرفتی بر مبنای اخلاق و معارف اسلامی، اشاعه روحیه و فرهنگ جهادی و خدمت رسانی به مردم و در آخر پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی پیرامون مواضع روحانی در سازمان ملل نیز گفت: اتفاقاتی که در چند روز گذشته افتاده است خود به خود حقانیت مبارزه ملت ایران در برابر آمریکا را نشان می‌دهد.

وی افزود: دیروز در صحبت‌های اوباما چند نکته وجود دارد، وی در سخنان خود گفت که تحریم‌ها ایران را پای میز مذاکره نشانده است و اینکه اتحاد آمریکا و رژیم صهیونیستی ناگسستنی است و گزینه نظامی علیه ایران هنوز بر روی میز آمریکا قرار دارد. این سخنان نشان می‌دهد که نگاه آمریکایی‌ها به مذاکره نگاه کوتاه آمدن جمهوری اسلامی است و تلاشی هم که در چند روز گذشته اتفاق افتاده است، مولود نامبارکی است که در نطفه خفه شده است.

وی پیرامون مفهوم نرمش قهرمانانه نیز گفت: نرمش قهرمانانه به هیچ وجه کوتاه آمدن در مقابل دشمن را معنا نمی‌دهد، عده‌ای با برداشت غلط و آن هم از روی عمد به دنبال آن هستند تا معنای این مفهوم را کوتاه آمدن در مقابل دشمن تعبیر کنند اما نرمش قهرمانانه استفاده از روش‌های دیپلماتیک برای پیگیری اصول انقلابی ما در سطح جهانی خواهد بود.

حیدری در جواب این سوال که بسیج دانشجویی در رفع مشکلات کشور چقدر موثر خواهد بود، گفت: ما باید بدانیم که پیچ تنظیم مشکلات داخلی ما خارج از مرزها نیست، بزرگترین خیانتی که طی دو ماه اخیر صورت گرفته، گره زدن حل مشکلات داخلی به مذاکره با دشمن است.

وی افزود: بسیج دانشجویی به عنوان مجموعه‌ای که همیشه پیگیر تحقق آرمان‌های انقلاب بوده، به دنبال تبیین فضای موجود کشور برای مردم خواهد بود.

«ما در ماه‌های آینده شاهد خواهیم بود که مشکلات داخلی ما با مذاکره با آمریکا حل نخواهد شد، چرا که غرب و در راس آن آمریکا به دنبال ضربه زدن به اصل نظام جمهوری اسلامی هستند و با نشستن پشت میز مذاکره مشکلات ما رفع نخواهد شد.»

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با تاکید بر این موضوع که تنها راه پیش روی ما تکیه بر تولید داخلی است، گفت: همان طور که در دو دهه گذشته در صنایع دفاعی و نظامی ما اتفاق افتاده است، ما توانستیم با تکیه بر داخل به چنین پیشرفت‌هایی در این صنایع برسیم.

وی افزود: ما سخت‌ترین تحریم‌ها را از اول انقلاب در حوزه موضوعات نظامی داشتیم، برای مثال در سال 59 ما حتی موفق به ساخت یک سیم خاردار نبودیم اما در حال حاضر ما یک قدرت بلامنازع منطقه‌ای در حوزه دفاعی هستیم و دلیل آن نیز تکیه به داخل بوده است. در حوزه اقتصاد نیز هر نسخه‌ای به غیر نسخه داخلی نتیجه بخش نخواهد بود.

حیدری در ادامه خاطر نشان کرد: دانشجو کسی است که در دانشگاه در کنار کار علمی به مسائل و موضوعات فرهنگی و سیاسی نیز بی اعتنا نیست، یکی از رویکردهای اصلی بسیج دانشجویی در آینده کمک به رشد علمی کشور خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همچنین ما نگران سیاسی بازی‌هایی که در سطح وزارت علوم اتفاق می‌افتد نیز هستیم که این قطعا رشد علمی کشور را کند و یا متوقف می‌کند. بر همین اساس یکی از رویکردهای بسیج دانشجویی کمک به حوزه‌های علمی دانشگاه‌ها است تا مسیرهای میانبر علمی کشف شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها