امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5614
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک  و بیمه  صبح امروز با حضور وزیر اقتصاد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک  و بیمه  صبح امروز با حضور وزیر اقتصاد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به اینکه ارزش بازار سرمایه به بیش از 280 هزار میلیارد تومان رسیده، اظهار داشت: این رقم 220 هزار میلیارد تومان مربوط به بورس و 60 هزار میلیارد تومان مربوط به فرابورس است.

وی افزود: همچنین شاخص کل بورس به حدود 45 هزار واحد بوده که نسبت به ابتدای سال 18 درصد رشد دارد.

صالح‌آبادی تصریح کرد: ارزش معاملات در بورس نسبت به سال گذشته 175 درصد رشد ، در فرابورس 406 درصد رشد و در بورس کالا 150 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: ارزش معاملات روزانه در بورس 700 میلیارد تومان بوده که در بورس تهران 303 میلیارد تومان از این معاملات صورت گرفته است.

صالح آبادی با بیان اینکه کدهای سهامداری کشور به 6.5 میلیون رسیده، گفت: این نشان‌دهنده این است که بازار سرمایه به جایگاه مطلوب‌تری دست پیدا کرده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: حضور کشورهای خارجی در نمایشگاه هفتم نشان‌دهنده ظرفیت بالای اقتصاد ایران است.

وی در مورد اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: برگزاری این نمایشگاه‌ها به توسعه فرهنگ سهامداری کمک می‌کند و یکی دیگر از اهداف آن آموزش رایگان مردم در نمایشگاه است.

وی با بیان اینکه 200 کارگاه آموزشی رایگان در این نمایشگاه برگزار می‌شود، گفت: دیدار بدون واسطه مردم با دست‌اندرکاران مالی کشور از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

رئیس سازمان بورس خاطر نشان کرد: بازارهای مالی رقیب هم نیستند بلکه مکمل یکدیگرند و هر کدام متناسب با نیاز مردم به وجود آمده‌اند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس درخواست شرکت فرابورس در هفته جاری با محاسبه و انتشار شاخص فرابورس موافقت شد و از این پس در طول ساعات فعالیت بازار این شاخص اطلاع‌رسانی و منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه شاخص فرابورس در حال حاضر 540 واحد است، گفت: شاخص فقط برای بازارهای اول و دوم محاسبه می‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار