امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56149
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین انواری در مراسم آئین آغاز جشن عاطفه‌ها که صبح امروز به صورت نمادین و با حضور حسین هژبری معاون پرورشی وزارت آموزش ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین انواری در مراسم آئین آغاز جشن عاطفه‌ها که صبح امروز به صورت نمادین و با حضور حسین هژبری معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش، سید علی یزدی‌خواه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی از معاونین کمیته امداد برگزار شد، اظهارداشت: 110 هزار مدرسه و 20 هزار مدرسه پایگاه کمیته امداد، مسجد و بسیج آمادگی جمع‌آوری کمک‌های مردمی را در ایام جشن‌عاطفه‌ها دارند.

وی تصریح کرد: جشن‌عاطفه‌ها امسال در 3 روز متوالی (10 الی 12 مهر) در سطح مدارس، پایگاه‌های کمیته امداد و مساجد و همچنین در نماز جمعه، برگزار می‌شود.

انواری بیان داشت: کمک‌های جمع‌آوری شده در مدارس با مدیریت آموزش و پرورش در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار خواهند گرفت که این کار از طریق مدیران مدارس، انجمن اولیا و مربیان انجام خواهد شد.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 800 هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که از خدمات متعددی از سوی کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند که از آن جمله می‌تواند به تامین هزینه‌های تحصیلی و تامین امکانات تحصیلی اشاره کرد.

وی افزود: هم‌اکنون 100 کانون از سوی کمیته امداد در سطح کشور برای حمایت تحصیلی از دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش فراهم شده است به طوریکه دانش‌آموزان با حضور در این کانون‌ها از برنامه‌های متعددی بهره‌مند می‌شوند.

انواری اضافه کرد: برگزاری اردوهای تابستانی ارائه مشاوره‌های تحصیلی و تربیتی و ... از دیگران برنامه‌های کمیته امداد برای دانش‌آموزان نیازمند است.

وی در ادامه در خصوص برگزاری جشن عاطفه‌ها در سال جاری، گفت: با همکاری وزارت آموزش و پرورش، صدا و سیما، سازمان بسیج مستضعفین پیش‌بینی می‌شود رقم کمک‌های امسال به بالغ بر 40 میلیارد تومان برسد بطوریکه سال گذشته در بخش جشن‌عاطفه‌ها 25 میلیارد تومان جمع‌آوری شد که از این رقم 7 میلیاردو300 میلیون تومان مربوط به مدارس و مابقی مربوط به پایگاه‌های کمیته امداد، مساجد و سازمان بسیج مستضعفین بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها