امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56161
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نهادهای ذی‌ربط سازمان ملل گزارش داده‌اند از هر هشت نفر در سرتاسر دنیا یک نفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نهادهای ذی‌ربط سازمان ملل گزارش داده‌اند از هر هشت نفر در سرتاسر دنیا یک نفر گرسنه‌اند.

نهادهای مرتبط با غذای سازمان ملل در آخرین گزارش خود برآورد کردند بین سالهای 2011 تا 2013 حدود 842 میلیون از گرسنگی مزمن رنج می‌برند که 12 درصد جمعیت جهان را شامل می‌شود. این رقم 17 درصد کمتر از سالهای 1990 تا 1992 است.

این برآورد را سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل (فائو)، برنامه جهانی غذا (شاخه کمک غذایی سازمان ملل) و صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی (آیفاد) انجام داده‌اند.

در گزارشی که این نهادهای ذی‌ربط سازمان ملل ارائه کرده‌اند تصریح شده این رقم کمتر از آخرین برآورد انجام شده در سال 2010 تا 2012  اما بسیاری از کشورها در تحقق اهداف توسعه هزاره موفق نبوده‌اند.

کشورهای سازمان ملل در سال 2000 توافق کردند میزان گرسنگی در جهان را تا سال 2015 به نصف رقم خود برسانند.

نهادهای مرتبط با سازمان ملل در این گزارش با عنوان «وضعیت عدم امنیت غذایی در جهان» گرسنگی یا سوء تغذیه را «نداشتن غذای کافی برای داشتن یک زندگی فعال و سالم و ناتوانی در دریافت انرژی مرد نیاز بدن از طریق وعده‌های غذایی» تعریف کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار