امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56163
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، پارلمان ایتالیا تا ساعاتی دیگر با تصمیم درباره رای اعتماد به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، پارلمان ایتالیا تا ساعاتی دیگر با تصمیم درباره رای اعتماد به «انریکو لتا» نخست وزیر، سرنوشت دولت ائتلافی تازه تشکیل یافته وی را رقم می‌زند.

بر اساس این گزارش، رای امروز پارلمان ایتالیا از این نظر حساس شده است که چهره‌های سرشناس حزب «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر پیشین این کشور؛ «مردم آزاد» یک روز مانده به رای گیری گفته‌اند از دولت ائتلافی لتا حمایت خواهند کرد. «آنجلینو آلفانو» وزیر کشور ایتالیا و شخص دوم حزب برلوسکونی یکی از این چهره‌هاست.

برلوسکونی در پی ممانعت از اجرا شدن حکم زندان دادگاه و ماندن در سنای ایتالیاست، با بیرون کشیدن پنج وزیر هم حزبی اش از دولت ائتلافی، لتا را وادار کرد تا روز چهارشنبه، برای گرفتن رای اعتماد، در برابر نمایندگان پارلمان بایستد.

«فرانچسکو آنگلونه» تحلیلگر مسائل سیاسی معتقد است که برلوسکونی برای منافع شخصی خود و برای اخراج نشدن از پارلمان می‌جنگند. اما افراد جوانتری چون آلفانو با وی در از هم پاشیدن دولت ائتلافی هم رای نیستند.

آلفانو نگران این است که برداشت منفی رای‌دهندگان از دیدگاههای برلوسکونی باعث شکست حزب مردم آزاد در انتخابات آتی شود.

از سوی دیگر، «کارلو جیوواناردی» عضو ارشد حزب برلوسکونی، روز سه شنبه گفت حدود چهل نفر از نمایندگان این حزب در مجلس آماده‌اند تا با زدن دست رد بر خواست برلوسکونی از دولت ائتلافی موجود حمایت کنند.

جیوواناردی همچنین گفت این چهل نفر می توانند با انشعاب از حزب مردم آزادی، گروه پارلمانی جدیدی را تشکیل دهند. او اضافه کرد که ما تصمیم گرفته ایم دولت حاکم پایدار بماند.

آیا سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق و جنجالی ایتالیا، مردی که به خاطر فرار مالیاتی به زندان محکوم شده است و بیست سال بر حیات سیاسی ایتالیا سایه انداخته است خواهد توانست دولت ایتالیا را از هم بپاشاند؟ پاسخ این سوال را پارلمان ایتالیا  امروز خواهند داد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها