امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56165
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در یادداشتی در مورد سخنرانی روز گذشته «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در یادداشتی در مورد سخنرانی روز گذشته «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل، وی را «دولتمردی غمگین» توصیف کرده که هیچ‌کس در جهان گوشی برای شنیدن حرف‌های او ندارد.

«آری شویت» نویسنده اسرائیلی این یادداشت با این ادعا که اظهارات نتانیاهو و تحلیل وی بسیار دقیق و به دور از هیجان بود، نوشته است: او با لحنی تقریبا آرام و با ناراحتی آنچه را که باید گفت، اما برای جهانی که نمی‌خواهد به وی گوش دهد.

وی می‌افزاید: نتانیاهو خیلی دیر به سازمان ملل رسید. بعد از آنکه «حسن روحانی» بر عرصه حاکم شد و دنیا هم تصمیم گرفت وی را باور کند، بعد از آنکه آمریکا عمیقا در بحران داخلی خود فرو رفت. بعد از آنکه رفتار آمریکا با اسرائیل شبیه رفتار آن‌ها با تایوانی شد که در مسیر طلوع یک قدرت جدید از شرق، مانعی بزرگ بود. نتانیاهو هم دیگر آن نتانیاهو سابق نیست. بعد از آنکه نمایش نتانیاهو و سوال «به ایران حمله می‌کنه؟ به ایران حمله نمی‌کنه؟» فروکش کرد، دیگر هیچ‌کس نتانیاهو را جدی نمی‌گیرد. از وقتی روحانی لبخند به لب صحنه را از وی ربود، نتانیاهو به خبری تاریخ مصرف‌گذشته تبدیل شده است. حتی دوستان جمهوری‌خواه او هم سرگرم مسائل خود هستند. نیازی نیست به دموکرات‌ها، اروپایی‌ها، روس‌ها و چینی‌ها هم اشاره کنم. تنها کسانی که در جبهه نتانیاهو باقی مانده‌اند، حکومت‌های عربی هستند. فقط این همسایگان حامی آمریکا هستند که از رفتار آمریکا پریشان شده و اکنون به هم‌پیمانانی کامل برای نتانیاهو در مواجهه با ایران تبدیل شده‌اند.

هاآرتص در پایان مدعی شده است نتانیاهو در سخنرانی خود در سازمان ملل یک منظور بزرگ داشت، آن هم این بود که یا معامله‌ای بزرگ با ایران انجام دهید یا اسرائیل به تنهایی با گزینه نظامی خود وارد عمل می‌شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار