امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56166
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «اصیل بیک جئین بکوف» رئیس مجلس قرقیزستان در دیدار با «علی نجفی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیشکک، با ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «اصیل بیک جئین بکوف» رئیس مجلس قرقیزستان در دیدار با «علی نجفی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیشکک، با اشاره به سفر اخیر حسن روحانی به قرقیزستان و ابراز خرسندی از مذاکرات خوب و مثبت روسای جمهور دو کشور در اولین سفر خارجی ایشان در مسئولیت ریاست جمهوری اسلامی ایران، ابتکارات و اقدامات اخیر این کشور در روابط خارجی، را ستود و تصریح کرد که علاوه بر دیــن، تـاریخ و فرهنگ غنی، جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی نیز پیشرو می‌باشد.

وی با تاکید بر ضرورت تحکیم هر چه بیشتر پایه‌های مناسبات دوستانه دو کشور، توسعه همکاری اقتصادی فیمابین را حائز اهمیت برشمرد.

نجفی سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور از جمله سفر اخیر رئیس جمهوری اسلامی ایــــران به بیشکک، بهره گیری هر چه بیشتراز ظرفیت‌های موجود در روابط فیمابین را خواستار شد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه مجالس دو کشور، توسعه ارتباطات پارلمانی و تبادل هیات میان مجالس را حائز اهمیت خواند. رئیس مجلس قرقیزستان نیز ارتباطات هرچه بیشتر نمایندگان مجالس دو کشور را در افزایش شناخت میان دو ملت موثر برشمرد. همچنین در این ملاقات طرفین در خصوص سفر آتی رئیس مجلس قرقیزستان به ایران تبادل نظر نمودند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها