امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56172
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری عبری «واللا»، یک مقام نظامی اسرائیلی اعلام کرد که بیش از 300 شهروند سوری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری عبری «واللا»، یک مقام نظامی اسرائیلی اعلام کرد که بیش از 300 شهروند سوری از آغاز درگیری‌ها در سوریه از سال 2011  تاکنون در اسرائیل درمان شده‌اند و هنوز 10 مجروح سوری دیگر در این بیمارستانها بستری هستند.

وی افزود: بیش از یک سال است که دولت اسرائیل در مقابل شهروندان سوری ساکن بلندی‌های جولان، انعطاف به خرج می‌دهد و زخمی‌ها در درگیری‌ها و ناآرامی‌های سوریه را مورد درمان قرار می‌دهد. در ابتدا این زخمی‌ها بدون هماهنگی با نیروهای ارتش اسرائیل خود را به دیوار مرزی می‌رساندند و خواستار کمک‌های پزشکی فوری می‌شدند. اما پس از آن با تصمیم «بنی گانتس» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، به این زخمی‌ها کمک شد و در جولان نیز یک بیمارستان میدانی ایجاد شد تا زخمی‌ها در این بیمارستان مورد درمان اولیه و فوری قرار گیرند و زخمی‌هایی که حالشان وخیم‌تر است به بیمارستان‌هایی در داخل اسرائیل منتقل شوند.
 
به ادعای این مقام اسرائیلی، پس از درمان نیز نظامیان ارتش اسرائیل این شهروندان را از دو نقطه اصلی در جولان و با هماهنگی شهروندان سوری در آن طرف جولان به سوریه بازمی‌گردانند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها