امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56173
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 72
سر لشکر «نبیل فؤاد» معاون وزیر دفاع اسبق مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به تمایل طرف ...

سر لشکر «نبیل فؤاد» معاون وزیر دفاع اسبق مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به تمایل طرف آمریکایی به همگرایی با ایران گفت: تحریم‌های آمریکا در دستیابی به اهداف مطلوب مبنی بر وادار ساختن ایران به تغییر سیاست‌هایش بویژه در خصوص برنامه هسته‌ای، موفق نبوده است.

وی با اشاره به رویکرد جدید سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با روی کار آمدن حسن روحانی به ریاست جمهوری کشورمان گفت: سیاست خارجی تهران رویکرد مثبتی در تعامل با سایر کشورها از جمله درباره برنامه‌ هسته‌ای‌اش در پیش گرفته و چنین امری تمایل آمریکایی‌ها برای نزدیک شدن به ایران را در پی داشته است.

فؤاد با اشاره به ناکامی کشورهای غربی در متوقف ساختن برنامه‌ هسته‌ای صلح آمیز کشورمان گفت: برنامه هسته‌ای ایران در آینده شاهد گشایش بزرگی خواهد بود. اصرار ایران بر استفاده از حقوقش در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای،‌ قدرت‌های غربی و در رأس آنها آمریکا را به پذیرش این حق وا داشته است.

وی با اشاره به دست و پا زدن‌های برخی کشورهای منطقه از جمله برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و ترکیه برای جلوگیری از هر گونه همگرایی بین ایران و آمریکا، گفت: این کشورها سخت در اشتباهند زیرا همگرایی بین این دو کشور به ضرر هیچ کسی بویژه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیست زیرا آمریکا منافع امنیتی و اقتصادی بالایی در آن کشورها دارد. به هر حال آمریکا به منافع دیگر کشورها کاری ندارد و آنچه برایش مهم است منافع واشنگتن است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها