امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56175
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 60
به  گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»‌، «کریستف دو مارژری» مدیر اجرایی کنسرسیوم نفت و گاز ...

به  گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»‌، «کریستف دو مارژری» مدیر اجرایی کنسرسیوم نفت و گاز توتال اعلام کرد که این شرکت در صورت لغو تحریم‌ها، به بازار انرژی ایران باز می‌گردد. محدودیت‌های بین‌المللی موجب خروج شرکت‌های بزرگ و توقف سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی ایران شده است.

دو ماژری در کنفرانس نفت و پول سخن می‌گفت که یک همایش مهم اقتصادی است و هر سال در لندن، پایتخت بریتانیا برگزار می‌شود.

مدیر بخش اجرایی توتال، غول انرژی فرانسه، روز سه‌شنبه (اول اکتبر/ 9 مهر) در پاسخ به خبرنگارانی که از او پرسیدند، اگر تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی برداشته شود این شرکت به ایران بازمی‌گردد، پاسخ داد: «البته» به گفته وی «البته باید در مورد مفاد قراردادهای جدید مذاکره کنیم.»

خبرگزاری فرانسه به نقل از مدیر اجرایی توتال نوشت: «امروز تحریم وجود دارد. این تحریم برای همه هست و ما منتظریم این محدودیت‌ها برطرف شود.»

وی ابراز امیدواری کرده که رفع محدودیت «در اسرع وقت» صورت گیرد.

این مقام شرکت توتال فرانسه در عین حال تصریح کرد که قرارداد بین این شرکت و ایران مانند قرارداد هر کشور دیگری باید شرایط «برد-برد» داشته باشد و توتال به مناسبات تجاری بلندمدت علاقه‌مند است.

در روزهای اخیر و با توجه به لحن آشتی‌جویانه آمریکا و ایران در شصت‌وهشتمین مجمع عمومی سازمان ملل، امیدواری‌ها به کاهش فشار تحریم‌ها علیه ایران و سهولت معاملات نفتی این کشور قوت گرفته است.

شرکت نفت و گاز توتال فرانسه در ژوئن 2008 اعلام کرد که سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز ایران را به دلیل مصالح اقتصادی و با توجه به ریسک بالا متوقف می‌کند. پیش از آن هم مدیر عامل شرکت شل به همین دلایل اعلام کرده بود که این شرکت از بازار ایران خارج می‌شود.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها