امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5618
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا» ، سید محمد کریمی رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با اشاره ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا» ، سید محمد کریمی رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با اشاره به اینکه بورس، بانک و بیمه سه ضلع اقتصاد کلان را تشکیل می‌دهند، گفت: تقویت نظامات مالی کشور در گرو فعالیت این 3 حوزه است.

وی ادامه داد: لازم است به بازسازی این 3 ضلع اقتصاد کشور بپردازیم و نسبت به آن حساسیت بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: کسب رتبه اول در شاخص حق بیمه‌های تولیدی در سال گذشته در بین کشورهای دنیا نویدبخش ارتقاء ضریب نفوذ بیمه است.

وی ادامه داد: در سال گذشته 2 شرکت بیمه متقابل قشم و آسماری به صنعت بیمه

اضافه شدند و حجم حق بیمه‌های تولیدی به بیش از 130 هزار میلیارد ریال رسید.

وی ادامه داد: همچنین بیمه‌های زندگی با 46 درصد رشد کرد و سهم 8 درصدی را از بازار بیمه کشور به خود اختصاص داد.

رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: در سال گذشته شرکت‌های بیمه 72 هزار میلیارد ریال خسارت به مردم پرداختند که  37 درصد رشد را نشان می‌دهد و سهم بخش غیردولتی در این زمینه 50 درصد بوده است.

کریمی گفت: تأیید صلاحیت مدیران شرکت‌های بیمه و ارتقاء سطح علمی و آموزشی همکاران صنعت و شبکه فروش و تلاش برای توسعه و تقویت فرهنگ بیمه از جمله اقدامات بیمه مرکزی بوده است.

وی با اشاره به حوادث طبیعی نظیر زلزله‌های اخیر در استان‌های کشور گفت: در بازدیدی که از این استان‌ها داشتیم خلاصه حرف مردم این بود که همگان را با خدمات بیمه آشنا کنیم چرا که کرامت انسان‌ها با بیمه حفظ می‌شود.

وی با تأکید بر حضور صنعت بیمه در معادلات پولی و مالی کشور گفت: سرمایه‌های بورس گواهی بر این ادعا است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها