امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56204
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علیرضا محجوب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در یک نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علیرضا محجوب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در یک نشست خبری مشترک که با حضور نادر قاضی‌پور و حسین دهدشتی دیگر اعضای تحقیق و تفحص از این سازمان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به کشف اسناد گم‌شده مربوط به تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: اسناد مربوط به تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی در یکی از ساختمان‌های شماره 2 تامین اجتماعی پیدا شد؛ ما بعد از گم شدن این اسناد به قوه قضائیه شکایت کردیم اما بعد از آنکه اسناد پیدا شد قاضی پرونده به ما زنگ زد و پیگیر گم شدن اسناد شد.

وی با گلایه از دادستانی تهران به دلیل عدم رسیدگی به پرونده گم‌ شدن اسناد مربوط به تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: اگر قرار باشد پرونده‌های مردم نیز اینگونه رسیدگی شود و بعد از آنکه مشکل حل می‌شود قاضی سراغ پرونده‌ها را بگیرد جای گلایه دارد.

محجوب با بیان اینکه کارگران برای پیشبرد تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی کمک شایانی به کمیته تحقیق و تفحص کرده‌اند، افزود: لازم است از کارگران عزیزی که ما را در جمع کردن اطلاعات و اسناد کمک کرده‌اند تشکر کنم.

وی با بیان اینکه آئین‌نامه اجازه نمی‌دهد درباره محتوای اسناد و گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی اطلاعات بیشتری در اختیار مردم قرار دهیم، اظهار داشت: لازم می‌دانم از وزیر کار و رفاه اجتماعی که به موجب نامه بنده اقدامات لازم را اعمال کرده و موضوع را به حراست این وزارتخانه ارجاع داده‌اند و همچنین از آقای فیروز‌آبادی قائم‌مقام آن وزارتخانه تشکر کنم.

محجوب با بیان اینکه 15 آبان گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد، افزود: ما در زیرزمین ساختمان شهید معیری رفت و آمد داشتیم و یک کلید هم از آن ساختمان داشتیم اما به یکباره دیدیم که اسناد مربوط به تحقیق و تفحص گم شده است.

محجوب با انتقاد از بخشی از برنامه صرفا جهت اطلاع که به گفته او اقدام به تمسخر تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی کرده است، گفت: خطاب به آن گوینده، نویسنده و یا تهیه کننده خبر صرفا جهت اطلاع می‌گویم که به جای مزه‌پراکنی، گزارش کاملی پخش می‌کرد تا مردم اطلاعات بیشتری داشته باشند.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: باید با کسانی که از اموال بیت‌المال سوءاستفاده کرده‌اند و به کار خود متعهد نبوده‌اند برخورد شود تا ما در دفاع از حقوق مردم بتوانیم ادعا کنیم که وظیفه خود را به درستی انجام داده‌ایم.

وی گفت: اکنون در پرونده تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی افرادی هستند که 1000 میلیارد تومان سند پیش آنهاست و آنها باید پاسخ دهند که این افراد چرا به جای سازمان تامین اجتماعی در اختیار آنها قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی بعد از مجلس به قوه قضائیه ارسال خواهد شد، گفت: ما مرجع قضایی نیستیم و این دستگاه قضایی است که باید درباره تخلفات صورت گرفته حکم صادر کند و به اطلاع مردم برساند اما امیدواریم دستگاه قضایی همانگونه که با گم شدن اسناد تحقیق و تفحص برخورد کرد با متخلفان برخورد نکند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها