امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56205
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر کریمیان نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر کریمیان نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان ‌دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: جامعه ایران موزائیک کنار هم چیده اقوام است، گرچه به ظاهر رنگ و لعاب‌های گوناگون و با نقش ‌و نگار‌های خاص خود بیگانه و یگانه می‌نماید، اما در اصل فرش‌انداز یک جامعه است و زیر یک سقف حیات و سرنوشت تاریخی و فرنگی واحدی را رقم زده‌اند و همچنان که در زمان خوشی و نیک انجامی در کنار هم زیسته‌اند، هنگام سختی و بدفرجامی نیز به طور یکسان به پایان آن نظاره نشسته‌اند.

وی افزود: ظلم متجاوزان خارجی را نیز کم و بیش با هم درک کرده‌ایم و با وجود فراز و نشیب‌های تاریخی هویتی کهن و فراقومی به نام ایران را فراهم آورده‌ایم.

کریمیان ضمن تشکر از حرکت دیپلماسی آقای روحانی در سازمان ملل تصریح کرد: با توجه به مطالب فوق و در راستای عمل به شعارهای تبلیغاتی جنابعالی که به صراحت در بیانیه شماره 3 اقوام و مذاهب نیز به آن اشاره و تأکید کردید پیشنهاد می‌کنم که در راستای همنوایی و همدلی اجرای بندهای اول و دوم بیانیه در خصوص بهره‌گیری از نخبگان قوم کرد و اهل سنت در هرم قدرت‌ سیاسی و اجرایی کشور که تاکنون مغفول مانده و تسریع و انتخاب استاندار قوی اهل سنت با توجه به اینکه 72 درصد از مردم استان کردستان به جنابعالی در انتخابات ریاست جمهوری اعتماد کردند را مورد توجه قرار دهید.

نماینده مریوان ادامه داد: آقای رئیس جمهور این سهم‌خواهی نیست، بلکه خواسته‌ای است که به مطالبه تبدیل شده و در راستای اعتمادسازی و جلوگیری از شکاف آتی ملت و دولت مطرح می‌شود.

وی بیان داشت: ضروری است تا کاهش نابرابری‌های اجتماعی از طریق توجه بیشتر به مناطق قومی حاشیه‌ای مرزهای کشور مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار گیرد.

کریمیان با بیان اینکه کردستان دارای مردمانی با بینش قوی سیاسی است، گفت: ضروری است تا در دولت تدبیر و امید ضمن اجتناب از عقده‌های سیاسی با در نظر گرفتن آستانه تحمل افراد نسبت به ذهنیت‌های ایجاد شده، گزینش افراد برای دستگاه‌های اجرایی را تحقق بخشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها