امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5621
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس امروز در مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور تفاهم‌نامه همکاری بین این مؤسسه و انجمن ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس امروز در مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور تفاهم‌نامه همکاری بین این مؤسسه و انجمن صنفی اسب ایران به امضا رسید.

در ماده 2 این تفاهم‌نامه به همکاری علمی و اساسی، فنی و اجرایی طرفین برای ارتقا جایگاه و پتانسیل ژنتیکی اسب‌های کشور و همچنین همکاری در ایجاد بانک ژن اسب‌های موجود درکشور اشاره شده است.

مدت تفاهم‌نامه از زمان انعقاد تفاهم‌نامه به مدت دو سال است.

در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه هرمز منصوری رئیس مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور در گفت‌وگو با فارس گفت: این تفاهم‌نامه در راستای سیاست کلی نظام در خصوص اجرای اصل 44 قانون اساسی مبنی بر کاهش تصدی دولت در برخی امور اجرایی و همچنین بر اساس مواد 17 و 18 قانون نظام جامع دامپروری کشور و وظیفه‌مندی وزارت جهاد کشاورزی در شناسایی و حراست از منابع ژنتیکی منعقد شد. 
منصوری تصریح کرد: چارچوب فعالیت‌ها عمدتا در فناوری‌های علمی و تخصصی صنعت اسب است.
وی تصریح کرد: با اجرای این تفاهم‌نامه ارتقای جایگاه پتانسیل ژنتیکی اسب و تنوع نژادهای اسب را در کشور شاهد خواهیم بود.
منصوری ادامه داد: با توجه به نژادهای مختلفی که در کشور وجود دارد منشاء درآمد برای تولید کنندگان و صادرکنندگان نیز خواهد بود همچنین رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی اسب ایران نیز به خبرنگار فارس گفت: علاوه بر اینکه براساس این تفاهم‌نامه در زمینه شناسایی ثبت و صدور شناسنامه ارز مثل ذخایر ژنتیکی و ایجاد بانک ژن فعالیت‌هایی کرد به آموزش‌های تخصصی در سطوح عالی و کوتاه مدت برای فعالان صنعت اسب نیز می‌پردازیم.
به گفته کیومرث عظیمی انجام طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی مشترک در زمینه تغذیه، ژنتیک و تولید مثل از دیگر بخش‌های این تفاهمنامه است.
عظیمی تصریح کرد: یکی از وظایف وزارت جهاد کشاورزی حفظ و صیانت از منابع ژنتیکی است که با وجود گذشت چند سال از تصویب این قانون عمل نشده است.
رئیس انجمن صنفی اسب ایران تصریح کرد: با اجرای این تفاهم‌نامه بسیاری از موازی کاری‌هایی که در سازمان‌های مختلف شاهد بودیم برچیده خواهد شد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها