امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56214
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، همایش گردشگری پایدار و مسئولانه با حضور محمدرضا صدیقی و علی صادقی‌نیارکی از اعضای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، همایش گردشگری پایدار و مسئولانه با حضور محمدرضا صدیقی و علی صادقی‌نیارکی از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین، سعید وزیری‌نژاد مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی، مهدی کوزه‌گرها دبیر کمیته فرهنگ شهروندی، نادر محمدی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین و راهنمایان گردشگری سراسر کشور و این استان برگزار شد.

نادر محمدی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی قزوین در این مراسم اظهار داشت: با توجه به اینکه شعار امسال سازمان جهانگردی در روز جهانی گردشگری «آب و حفاظت از آینده مشترک» بود بر آن شدیم با همکاری کمیته فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی ورزشی همایشی مرتبط با گردشگری آب یا اکوتوریسم برگزار کنیم.

وی با اشاره به اهداف مهمی که از برگزاری این همایش دنبال می‌شود، اذعان کرد: حفظ و نگهداری از منابع طبیعی استان و شناساندن این جاذبه‌های طبیعی به دفاتر خدمات مسافرتی سایر استان‌ها از مهم‌ترین اهداف بود.

محمدی یادآور شد: توریسم پایدار و مسئولانه این است که ما در قبال طبیعت و منابع آبی مسئول هستیم و این همایش فرصتی شد تا کارشناسان راه‌های دست‌یابی به این مهم را به تصویر بکشند و مسئولان در راستای توسعه این فضاها تلاش کرده و مردم در حفظ آن کوشا باشند.

وی مشارکت مؤثر دو سازمان فرهنگی ورزشی و میراث فرهنگی را در دست‌یابی به این اهداف نشان از لزوم فرهنگ‌سازی در توسعه توریسم مسئولانه برشمرد.

همایش «گردشگری پایدار و مسئولانه» فرصتی شد تا کارشناسان و دست‌اندرکاران حوزه گردشگری کشور در رابطه با مسائل و موضوعات مختلفی که موجب رونق گردشگری در قزوین و ایران شود، صحبت کنند.

همایش یاد شده فرصتی شد تا حمیده چوبک مدیر پایگاه منطقه توریستی الموت توانمندی‌های توریستی، تاریخی، فرهنگی و زیست‌محیطی الموت را به تصویر بکشد.

همچنین افسانه احسانی و نیما آذری از استادان دانشگاه علامه طباطبایی تهران در رابطه با اکوتوریسم و گردشگری پایدار و نقش جوامع محلی در توریسم پایدار صحبت کردند و کامران کشیری مشاور پروژه بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی نیز سخنانی در رابطه با چگونگی نگهداری از حیات وحش و گردشگری پایدار ارائه داد.

در این همایش محسن طباطبایی نماینده اقامتگاه طباطبایی روستای فرحزاد اصفهان از نقش اقامتگاه‌های بومی در توسعه گردشگری صحبت کرد.

در پایان ضمن برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، بخش دوم این همایش یک روزه بازدید از آثار و ابنیه تاریخی و شاخص قزوین و پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری قزوین همچون زرشک و کامان را در برداشت.
انتهای پیام/2667/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها