امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56215
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «بوابه الاهرام»، هشام زعزوع وزیر گردشگری مصر شب گذشته در گفت‌وگو با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «بوابه الاهرام»، هشام زعزوع وزیر گردشگری مصر شب گذشته در گفت‌وگو با برنامه «10 شب» تلویزیون مصر تأکید کرد که تعلیق پرونده تبادل گردشگر با ایران علاوه بر مسائل امنیت ملی، مخالفت برخی بخش‌های مصر با آن است.

زعزوع افزود: در دوران ریاست جمهوری «محمد مرسی» مسئله از سرگیری تبادل گردشگر با ایران مورد بررسی قرار گرفته بود و طی بررسی‌هایی که انجام دادیم که نشان داد تعداد توریست های ایرانی که به خارج از کشور سفر می‌کنند سالانه از 10 میلیون نفر تجاوز می‌کنند و تنها در سال 2012 ترکیه میزبان یک میلیون ایرانی بوده است.

وزیر گردشگری مصر افزود: بر این اساس تصمیم گرفته شد که با توجه به ضوابط خاصی گردشگری ایران از سر گرفته شود و با وجود تدابیر ویژ‌ه‌ای که اتخاذ شده بود اما ایران با این ضوابط موفقت کرده بود و به دلیل تدابیر امنیتی که اتخاذ می‌شد گاهی در برنامه آمد و شد توریست‌های ایرانی تغییراتی ایجاد می‌شد.

زعزوع گفت که با توجه به برخی مشکلات امنیتی و سیاسی که ممکن بود گردشگری با ایران ایجاد کند و مخالفت گروه‌های اسلامگرا از جمله سلفی‌ها به دلیل نگرانی آنها از گسترش تفکر شیعی، پرونده تبادل گردشگر با ایران تعلیق شد.

پیشتر رئیس سازمان حمل و نقل هوایی مصر اعلام کرد که با وجود تعلیق گردشگری با ایران قرار داد حمل و نقل هوایی با این کشور همچنان به قوت خود باقی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها