امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56216
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ولی‌الله خبره قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور، اظهار داشت: این اجلاس به منظور ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ولی‌الله خبره قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور، اظهار داشت: این اجلاس به منظور سه رویداد مهم از جمله برگزاری جلسه هیئت مدیره آمبودزمان، افتتاح مرکز آموزشی آمبودزمان آسیایی و مبارزه با فساد و همچنین اجلاس دو روزه برگزار می‌شود.

وی در تعریف واژه آمبودزمان گفت: این یک واژه سوئدی است و نزدیک به 100 سال است که در اروپا، آفریقا، آمریکا و قاره آسیا جا افتاده و مراجع و نهادهایی گفته می‌شود که شکایات مردم از دستگاه‌های اداری به صورت غیرقضایی رسیدگی می‌کنند.

وی با اشاره به محورهای اصلی این اجلاس، گفت: ترویج اخلاق دینی و معنویت‌گستری به مثابه ابزار اثربخش آمبودزمانی، الزامات و بایسته‌های آمبودزمان حرفه‌ای و کارآمد، شیوه‌های هم‌افزایی منطقه‌ای و بین‌المللی آمبودزمانی، تقویت مسئولیت‌های آمبودزمانی در سطح اجتماع و حرکت به سوی آمبودزمان 1404 از جمله محورهای اصلی این اجلاس است.

وی تصریح کرد: افتتاح این اجلاس 15 مهر ماه و با حضور رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان بازرسی کل کشور است و در روز 18 مهر اختتامیه سیزدهمین اجلاس آمبودزمان آسیایی با حضور وزیر دادگستری برگزار می‌شود البته ما از رئیس جمهور هم برای حضور در این مراسم دعوت کردیم و منتظر هستیم که ایشان حضور پیدا کنند.

خبره تصریح کرد: برگزاری این اجلاس در رتبه‌بندی ما در بحث سلامت اداری، تأمین حقوق شهروندی، توجه به مردم و رسیدگی به شکایات اثرگذار خواهد بود.

قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: حدود 70 نفر مهمان خارجی از 21 کشور آسیایی و برخی کشورهای اروپایی مهمان این اجلاس خواهند بود و یکی از مطالب مهمی که در این اجلاس مطرح می‌شود تعیین رئیس آمبودزمان آسیایی است.

وی شعار اجلاس را اتحاد برای رهیافتی نو عنوان کرد و گفت: در این اجلاس راجع به اینکه آیا قلمرو آمبودزمان را از رسیدگی به شکایات به نظارت بر رعایت حقوق شهروندی و حکمرانی مطلوب گسترش دهیم یا خیر می‌پردازیم و در صورتی که این موضوع رأی بیاورد اعضای اجلاس بیشتر خواهند شد.

وی افزود: قاره آسیا از بحث مفاسد اقتصادی رنج می‌برد و این انجمن می‌تواند با فعالیت‌های خود دامنه مبارزه را گسترش دهد.

وی افزود: آمبودزمان فدرال حفاظت از سوء استفاده زنان در محیط کار که در پاکستان است خواستار عضویت در این اجلاس شده است. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در زمان ریاست حجت‌الاسلام پورمحمدی در سازمان بازرسی کل کشور اجازه برگزاری اجلاس آمبودزمان آسیایی در تهران را از رئیس قوه قضاییه اخذ کردیم.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها