امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56222
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 52
به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات، عربستان سعودی برای اولین بار سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل را در اعتراض به نحوه پرداخت به ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات، عربستان سعودی برای اولین بار سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل را در اعتراض به نحوه پرداخت به بحران سوریه از سوی این سازمان لغو کرد.

یک منبع مطلع در این راستا گفت که ریاض حتی از توزیع متن سخنرانی نیز که می‌تواند نارضایتی این کشور از انعکاس تحولات مربوط به سوریه در سازمان ملل را نشان دهد، خودداری کرد.

اساس اظهارات این منبع، ریاض از گزارش کمیته تحقیق که مسئول استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه را تعیین نکرده، ناراضی است؛ ریاض همچنین از روند بررسی‌ پرونده سوریه در شورای امنیت نیز که بر روی صِرف سلاح‌های شیمیایی بررسی کرده و سوریه را به عنوان یکی از عناوین حاشیه‌ای آن مطرح کرده، ناراحت است.
این منابع تاکید کردند که عربستان نمی خواهد مخالف اجماع جهانی باشد؛ اما در عین حال نمی‌تواند روند موجود در شورای امنیت و سازمان ملل متحد را نیز تشویق کند.

سخنرانی نماینده عربستان سعودی قرار بود صبح دوشنبه در مجمع عمومی انجام شود، اما اندکی قبل از این سخنرانی اعلام شد که عربستان امسال در مجمع عمومی سخنرانی نخواهد داشت، پیش از این مرسوم بود که در صورت عدم سخنرانی نیز متن این سخنرانی توزیع می‌شد؛ اما این بار برای اولین بار این سخنرانی به صورت کامل لغو شد.

پایگاه خبری صهیونیستی دبکا نیز دیروز اعلام کرد علت اینکه عربستان سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل را لغو کرده مخالفت با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه و ابراز نارضایتی از بروز نقطه عطف در روابط بین تهران ـ واشنگتن و به خصوص گفت‌وگوی تلفنی بین رئیس جمهور ایران و آمریکا بوده است.

فعالیت های دیپلماتیک حسن روحانی و محمدجواد ظریف، به ویژه گفتگوی تلفنی رئیس جمهور ایران و همتای آمریکاییش موجب خشم و نگرانی مقامات اسرائیلی و کشورهای عربی از جمله عربستان شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها