امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56224
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 47
«حسین هریدی» معاون وزیر خارجه اسبق مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به سخنرانی وزیر خارجه ...

«حسین هریدی» معاون وزیر خارجه اسبق مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به سخنرانی وزیر خارجه در سازمان ملل و تاکید وی مبنی بر اینکه مصر با تروریسم مبارزه می‌کند،‌ افزود: این سخنرانی، مواضع غلطی که اخوان المسلمین درباره انقلاب 30 ژوئیه به غربی‌ها رسانده‌اند را تصحیح می‌کند. اخوانی‌ها سعی داشتند که تحولات اخیر مصر را کودتای نظامی قلمداد کنند.

وی با بیان اینکه دیپلماسی قاهره نقش برجسته‌ای در جلوگیری از دخالت‌ها در امور داخلی مصر دارد، اظهار داشت که حاکمیت جدید مصر همواره در راستای تشریح حقیقت تحولات این کشور به جهانیان گام برداشته است.

معاون وزیر خارجه اسبق مصر با اشاره به درخواست رئیس جمهور تونس برای آزادی محمد مرسی، تصمیم قاهره در فراخواندن سفیرش از تونس را تصمیمی مبتنی بر استقلال این کشور دانست و بر ضرورت احترام به حاکمیت این کشور و عدم دخالت در امور داخلی آن تاکید کرد.

وی با اشاره به عقب‌نشینی آمریکا از حمایت اخوان المسلمین و اعتراف به انقلاب 30 ژوئیه گفت: سخنرانی اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر اینکه واشنگتن با دولت موقت مصر تعامل می‌کند دلیلی بر مدیریت بحران ناشی از برکناری محمد مرسی است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار