امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56225
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 65
به گزارش فارس،یک جوان سعودی دیگر که در جریان تعقیب و گریز نیروهای موسوم به «امر به معروف و نهی از منکر» در عربستان مجروح شده بود، دیروز سه شنبه بر ...

به گزارش فارس،یک جوان سعودی دیگر که در جریان تعقیب و گریز نیروهای موسوم به «امر به معروف و نهی از منکر» در عربستان مجروح شده بود، دیروز سه شنبه بر اثر شدت جراحات درگذشت.

در این حادثه برادر این جوان نیز در جا کشته شده بود.

این دو برادر عربستانی که «سعود» و«ناصر غزای القوس» نام داشتند، هفته گذشته و در روز ملی عربستان از سوی دو گشتی نیروهای امر به معروف سعودی تحت تعقیب قرار گرفتند و در جریان این تعقیب و گریز خودروی این دو جوان از روی یکی از پل های ریاض به پایین سقوط کرد.

شماری از نیروهای امر به معروف سعودی در ارتباط با این قضیه متهم و دستگیر شدند.

خانواده این دو قربانی با رد پیشنهاد میانجیگری بین آنان و هیات امر به معروف، قصاص عاملان این قتل را خواستار شدند.

در پی این حادثه خونبار که با موج محکومیت ها همراه بود حضور عناصر هیات امر به معروف سعودی در اماکن مختلف به ویژه مراکز تجاری کاهش یافته است.

اقدام ماموران پلیس دینی عربستان در تعقیب جوانان سعودی موضوع داغ محافل رسانه ای و صفحات اجتماعی این کشور شده است.

از جمله مواردی که نیروهای موسوم به امر به معروف و نهی از منکر در عربستان را وادار به تعقیب می کند رانندگی زنان است و حتی گاهی تلفن همراه جوانان را به منظور یافتن پیامک یا آنچه تصاویر مغایر با شریعت اسلامی خوانده می شود، جست‌وجو می‌کنند.

این در حالی است که عبداللطیف بن عبدالعزیز آل شیخ، رئیس کل هیات امر به معروف و نهی از منکر عربستان، ۶ماه پیش طی ابلاغیه‌ای برای نمایندگی‌های این هیات در نقاط مختلف عربستان تأکید کرد: عناصر این هیات حق تعقیب شهروندان را ندارند، حتی اگر متهم باشند.

این تصمیم هیات امر به معروف سعودی، پس از انتقادهای گسترده مردم عربستان از عملکرد عناصر این هیات و دخالت در امور خصوصی شهروندان اتخاذ شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها