امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56229
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری فارس، مجله آمریکایی «کامنتری» در گزارشی با این موضوع که «به لطف اوباما، ایران از اسرائیل نمی ترسد»، به سخنرانی اخیر «بنیامین ...

به گزارش خبرگزاری فارس، مجله آمریکایی «کامنتری» در گزارشی با این موضوع که «به لطف اوباما، ایران از اسرائیل نمی ترسد»، به سخنرانی اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرده و نوشته است که نتانیاهو تلاش کرد تا خوشحالی سردمداران سیاست خارجی و جامعه بین المللی از میانه روی دکتر «حسن روحانی» رئیس جمهور جدید ایران و پیشنهاد وی برای پایان بن بست هسته ای با غرب را خراب کند.

این مجله آمریکایی در ادامه تاکید دارد که سخنرانی نتانیاهو در سازمان ملل به اندازه بمب کارتونی که در سخنرانی سال گذشته میلادی اش از همین تریبون در سازمان ملل نشان داد و در آن برای ایران خط قرمز تعیین کرد، نتوانست مورد تحسین دیگران قرار بگیرد.

در این گزارش با اشاره به اینکه تصمیم هفته گذشته «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا برای تماس با روحانی و شروع یک پروسه دیپلماتیک عملا تضمینی است برای اینکه ایران به وعده نتانیاهو برای اقدام یکجانبه علیه این کشور بخندد، آمده است که دلیلی وجود ندارد که ایرانی ها تهدیدات نتانیاهو درباره آمادگی اسرائیل برای اقدام نظامی یکجانبه علیه ایران را باور داشته باشند.

* نتانیاهو می‌داند که با وجود تعامل بین آمریکا و ایران، خلع سلاح است

در ادامه این گزارش با اشاره به اینکه انزوای اسرائیل در قبال ایران بیشتر از قبل شده، آمده است که تا زمانی که اوباما برای تعامل با ایرانی ها آماده باشد، اسرائیل به شیوه ای چشمگیر خلع سلاح است و در حالیکه آمریکا مشغول مذاکره با ایران است، اسرائیل نمی تواند حمله کند و اینکه نتانیاهو چه چیزی می گوید اهمیتی ندارد و این حقیقت را نتانیاهو می داند.

بر اساس آنچه در این مجله آمده است، حتی اگر اسرائیل بتواند به تنهایی تهدید ایران را از بین ببرد، انجام چنین کاری تا زمانی که آمریکا مشغول مذاکره با تهران است، اتفاق نخواهد افتاد و درحالیکه اسرائیل از اتحاد احتمالی آمریکا با ایران سرخورده شده است، اما نباید ائتلاف خود را با آمریکا رها کند و این گزینه ای برای اسرائیل به حساب نمی آید.

نویسنده این گزارش در پایان نوشته است که اگرچه نترسیدن ایران از تهدیدات اسرائیل، خبر بدی برای نتانیاهو و اسرائیل محسوب نمی شود اما اسرائیل چاره ای ندارد جز اینکه بایستد و منتظر و نگران باشد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها