امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5624
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 150
به گزارش فارس به نقل از راشیا تودی، شعباتی که گفته می شود رشوه خواری کارکنان IBM در آنها صورت گرفته در کشورهای لهستان، آرژانتین، بنگلادش و اوکراین ...

به گزارش فارس به نقل از راشیا تودی، شعباتی که گفته می شود رشوه خواری کارکنان IBM در آنها صورت گرفته در کشورهای لهستان، آرژانتین، بنگلادش و اوکراین واقع هستند.

وزارت دادگستری آمریکا به دنبال پی بردن به این مساله است که آیا آی بی ام قوانین این کشور در ارتباط با عدم اجرای اقدامات فساد آور را در کشورهای خارجی نقض کرده است یا خیر. تخلفات IBM در لهستان پیش از این مورد توجه پلیس این کشور نیز بوده و اداره مرکزی ضدفساد آن در حال بررسی مساله است.

IBM پیش از این با اتهامات مشابهی در مورد عملکردش در چین و کره جنوبی مواجه بوده است. بر این اساس آی بی ام در مارس سال 2011 ده میلیون دلار غرامت پرداخت کرد تا از اتهام پرداخت رشوه با مقامات این کشورها برای عقد قراردادهای دولتی به ارزش 54 میلیون دلار تبرئه شود.

تخلفات جدید IBM مربوط به سال های 1998 تا 2009 است و توسط کارکنان این شرکت و همین طور کارکنان شرکتی به نام LG IBM PC Co انجام شده است. این شرکت به طور مشترک توسط آی بی ام و ال جی تاسیس شده است.

میزان رشوه های پرداختی آی بی ام به مقامات کره طی این مدت بالغ بر 207 هزار دلار بوده است.

همچنین بخش عمده رشوه های پرداختی در چین به طور غیرمستقیم به آژانس های مسافرتی پرداخت شده تا خرج سفرهای تفریحی  خارجی مقامات رشوه گیرنده شود. برخی از این رشوه ها هم در قالب دوربین های دیجیتال، لپ تاپ و ... پرداخت شده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها