امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56262
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج عبدی نماینده مردم خرم‌آباد در خانه ملت در نطق میان دستور خود در صحن ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج عبدی نماینده مردم خرم‌آباد در خانه ملت در نطق میان دستور خود در صحن علنی  مجلس با اشاره به سخنرانی‌ها و موضع‌گیری‌های رئیس‌جمهور در سازمان ملل متحد، گفت: دنیا بداند مواضع رئیس‌جمهور، صدای واحد ملت ایران اسلامی به سرانگشت اشاره رهبر معظم انقلاب است که همواره پرچمدار صلح جهانی و برائت کننده از هرگونه خشونت، ظلم و ستم و استبداد است و بر اساس جهان‌بینی اسلامی استفاده نظامی از دانش هسته‌ای را حرام می‌داند.

وی افزود: سوء تدبیر در مدیریت داخلی کشور مشکل جدی اقتصادی و اجتماعی کشور است و ارتباط چندانی با تحریم ندارد. یکی از مشکلاتی که هم اکنون موجب بروز ناهنجاری‌های نگران کننده اجتماعی همچون مهاجرت،‌افزایش اعتیاد، خودکشی و خودسوزی جوانان، افزایش آمار طلاق و بالاتر رفتن سن ازدواج شده، آمار بالای بیکاری در برخی استان‌های کشور است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس خطاب به رئیس‌جمهور اظهار داشت: برنامه شما برای آمار بیکاری بالای 20 درصد در برخی استان‌های کشور چیست؟ چگونه می‌خواهید آمار بیکاری بالای 20 درصد به آمار بیکاری یک درصد در برخی استان‌های دیگر نزدیک کنید؟ اگر نه این است که برای مقابله با پدیده ناهنجاری اجتماعی باید هوشمند عمل کرد و منابع و اعتبارات را با اولویت بالای بیکاری در استان‌های محروم اختصاص دهیم.

عبدی ادامه داد:‌ نمایندگان ملت تلاش کردند تا ماده 180 قانون پنجم توسعه دولت را در ارائه خدمت به محرومین و مناطق محروم ملزم کنند اما متاسفانه در سه سال گذشته از برنامه پنجم توسعه از محل فوق هیچ اعتباری به استان‌های محروم اختصاص نیافته و در حل معضل بیکاری در این استان‌ها تدبیری اندیشیده نشده است. لذا نمایندگان در راستای تحقق عدالت و برای اثرگذاری هوشمندانه علاوه بر اولویت تخصیص منابع به استان‌های محروم که از آمار بالای بیکاری برخوردارند خواستار تحقق و جبران ماده 180 قانون برنامه به عنوان حق‌الناس هستند و در صورتی که در لایحه بودجه 93 این اعتبار به صورت کامل دیده نشود بودجه را خلاف برنامه‌ریزی دانسته و به تصویب نخواهند رساند.

وی در پایان با اشاره به حوزه انتخابیه خود خواستار رسیدگی مسئولان به این مشکلات و حل آنها شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار