امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56276
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 59
به گزارش فارس روزنامه الجمهوریه لبنان در صدر صفحه اخبار بین الملل خود با تیتر «چرا روحانی مهمان پادشاه عربستان برای شرکت در مراسم حج امسال ...

به گزارش فارس روزنامه الجمهوریه لبنان در صدر صفحه اخبار بین الملل خود با تیتر «چرا روحانی مهمان پادشاه عربستان برای شرکت در مراسم حج امسال نیست؟»نوشت: شرکت نکردن روحانی در مراسم حج امسال به دلیل تراکم برنامه های کاری او خبر قابل توجه دیروز بود.

حسین امیر عبداللهیان معاون وزیر خارجه ایران دیروز گفت: با توجه به افق‌های مثبت بین ایران و عربستان و تمایل دو طرف به گسترش روابط ، دیدارهایی بین مقامات دو کشور در نزدیک ترین زمان ممکن برگزار خواهد شد.

الجمهوریه نوشت: دلایلی که موجب به تعویق افتادن سفر حج روحانی به عربستان شد کامل نشدن مذاکرات جاری بین تهران و ریاض در برخی پرونده ها است.

این روزنامه لبنانی به نقل از منابعی دیپلماتیک در بیروت تاکید کرد: این دیدار طی هفته های آتی بین دو طرف برگزار می شود تا زمینه دیدار موفق رهبران دو کشور فراهم شود.

الجمهوریه به نقل از منابعی دیگر نیز نوشت: احتمالا لغو سفر روحانی به عربستان با اختلافات جدید دو کشور در مذاکرات مقدماتی است و رئیس جمهور ایران منتظر است که این اختلافات حل و فصل شود.

انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها