امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56277
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه العهد، سرویس اطلاعات نظامی گردان‌های القدس هواپیمای جاسوسی king air 200ct ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه العهد، سرویس اطلاعات نظامی گردان‌های القدس هواپیمای جاسوسی king air 200ct آمریکایی را که رژیم صهیونیستی برای جاسوسی از نوار غزه وارد کرده است، رصد کرد.

گردان‌های مذکور به مبارزان فلسطینی نسبت به خطرات این هواپیما که از قدرت بالایی برای جاسوسی و انتقال اطلاعات برخوردار است، هشدار داد.
 یکی از مسئولان سرویس اطلاعات گردان‌های القدس با تشریح جزئیات مهم و خطرناک این هواپیما گفت: کینگ ایر بی 200 یک هواپیمای انتقال اطلاعات و جاسوسی الکترونیکی است که می‌تواند هر گونه تحرکات هوایی و اهداف داخل منطقه‌ای که رادار این هواپیما پوشش می‌دهد، زیر نظر گرفته و گزارش‌ها را در سریع‌ترین زمان به پایگاه خود ارسال نماید.

وی افزود که این هواپیما به آنتن‌ها و بشقاب‌های مختلف رادار مجهز است که روی دو بال و بدنه آن تعبیه شده است و دُم هواپیما نیز به شکل حرف T  است و این هواپیما ویژه جاسوسی بی‌سیمی است که وظیفه آن گرفتن تصاویر بی‌سیمی است و در عین واحد دو هواپیما با یکدیگر فعالیت می‌کنند تا منابع شعاع را تشخیص دهند.
 این مسئول گردان‌های القدس افزود: این هواپیما که نیروی هوایی و سرویس اطلاعات رژیم صهیونیستی در رسانه‌ها بر آن سرپوش می‌گذارند، در پایگاه نظامی «سدی دوف» واقع در شمال تل‌آویو و در اسکادران 135 است.

وی برخی از جزئیات مربوط به تجهیزات الکترونیک هواپیما را تشریح و اعلام کرد: این هواپیما به ابزارهای جاسوسی بی‌سیمی VHF-UHF  مجهز است و برخی سیستم‌های آن بر روی طیف وسیعی از 20-75 مگا س، برخی سیستم‌ها در مقیاس 100-150 مگا س و برخی سیستم‌های دیگر نیز بر روی طیف 350-450 مگا س کار می‌کند.

وی اشاره کرد که میزان فعالیت این سیستم‌ها به چند عامل بستگی دارد که از جمله آن خط دید بین هواپیما و منبع شعاع است که به ارتفاع هواپیما بستگی دارد همچنانکه میزان فعالیت این سیستم‌ها به ارتفاع هواپیما نیز بستگی دارد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها