امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56278
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه در سخنرانی خود از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه در سخنرانی خود از تریبون مجمع عمومی پارلمان اروپا در استراسبورگ هشدار داد که در صورت تحقق سناریوی بد اوضاع پیرامون سوریه، عواقب آن همه کشورهای اروپایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی یادآور شد: اگرچه اوضاع کنونی در سوریه در فاصله دوری از مرزهای اروپا است، ولی روند اوضاع گویای آن است که تهدیدات جهان امروز مستقیما با نادیده گرفتن حقوق و اصول نظام جهانی مرتبط است و در اینجاست که این مسئله تامین امنیت قاره اروپا نیز مطرح می‌شود.

این مقام پارلمانی بلندپایه گفت: در صورتی که اوضاع در سوریه به سمت سناریوی بد سوق پیدا کند، همه کشورهای اروپایی درگیر خواهند شد و این مسئله شامل کسانی هم می‌شود که در برابر حوادث این کشور سکوت کرده و یا بی‌تفاوت هستند.

ناریشکین اظهار داشت: ابتکارعمل رئیس‌جمهور روسیه برای حل و فصل مناقشه در سوریه با حمایت گسترده جهانی مواجه شده و در حال نتیجه دادن است و همه می‌دانیم که شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه‌ای بر همین اساس تصویب کرده است.

رئیس دومای روسیه همچنین تاکید کرد که این کشور به ارائه کمک‌های خود به مردم سوریه، بخصوص آوارگان این کشور ادامه خواهد داد.

وی با یادآوری اینکه «به عقیده ما حل مشکلات انسانی در سوریه، بخشی از راه حل بحران در این کشور است»، افزود: ما اصرار داریم که باید تلاش شود تا کنفرانس ژنو-2 برگزار شود تا در چارچوب آن نمایندگان دولت سوریه و مخالفان بتوانند به مذاکره پرداخته و به توافقی برای حل مناقشه در این کشور دست یابند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها