امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56280
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان ملل از سوریه خواست میزبان دومین نشست کمک‌های بشردوستانه به سوریه باشد. بان‌کی‌مون، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان ملل از سوریه خواست میزبان دومین نشست کمک‌های بشردوستانه به سوریه باشد.

بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل از امیر کویت خواست میزبان دومین کنفرانسی باشد که هدف آن جمع‌آوری کمک‌های مالی بیشتر برای پناهندگان و آوارگان سوری است.

کویت در ژانویه (فروردین ماه) میزبان اولین دور کنفرانس کمک‌های مردمی به سوریه شده بود که در آن کشورهای مشارکت‌کننده متعهد به پرداخت 1.5 میلیارد دلار برای کمک به پناهندگان سوری شدند.

«کونا» خبرگزاری رسمی کویت در همین راستا گزارش داد «احمد صباح جابر الصباح»، امیر کویت که به آمریکا سفر کرده تماسی از بان‌کی‌مون داشت که طی آن آقای بان‌کی‌مون «ابراز امیدواری کرد کویت میزبان دومین کنفرانس کمک مالی برای حمایت از شرایط انسانی در سوریه باشد.»

ناآرامی‌های خونین از سال 2011 گریبان‌گیر سوریه است. بر اساس گزارش‌ها، غرب و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان سوریه حمایت می‌کنند.

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در بیانیه اخیر خود اعلام کرد تعداد آوارگان سوریه که از ناآرامی‌های این کشور گریخته‌اند از مرز 2 میلیون نفر فراتر رفته است.

آژانس پناهندگان سازمان ملل همچنین تاکید کرد از زمان آغاز بحران در سوریه در سال 2011 تاکنون تعداد آوارگان داخلی در این کشور به حدود 4 میلیون و 200 هزار نفر رسیده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها