امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۱۱:۰۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 563
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۸
تعداد بازدید: 566
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، همایش دانشجویی روز ملی فناوری هسته‌ای با حضور حجت الاسلام عرب انصاری معاون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، همایش دانشجویی روز ملی فناوری هسته‌ای با حضور حجت الاسلام عرب انصاری معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم، خانواده‌های شهید

احمدی روشن، قشقایی و علیمحمدی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی قم برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم در این همایش پیشرفت‌ها و توفیقات هسته‌ای ایران را حاصل تلاش و مجاهدت‌های شبانه روزی ایثارگران و دانشمندان جوان هسته‌ای کشور دانست و ابراز داشت: این موفقیت‌ها مبتنی بر استراتژی ملی و بر پایه استقامت شکل گرفته است.

وی استقامت بر اهداف و آرمان‌ها و مقابله با زیاده طلبی و زیاده خواهی کشورهای قدرتمند در جهان را از جمله عوامل توفیقات جمهوری اسلامی ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: استقامت در بعد داخلی موجب شکل گیری نهضت علمی بومی شده است.

قاسمی با بیان اینکه راه شهادت باز است، این راه را مبتنی بر راه اهل بیت دانست و ابراز داشت: این مهم ترجمان این سخن امام راحل است که فرمود خط سرخ شهادت خط آل محمد(ص) و علی(ع) است.  
همسر شهید علیمحمدی نیز در این همایش پیشرفت‌های ایران را در مسئله هسته‌ای غرور آفرین خواند و با اشاره به بازدید خود از سایت شهید علیمحمدی اظهار داشت: کاش همه مردم ایران می‌توانستند از این سایت بازدید کنند و این کار غرور آفرین و بزرگ را با چشمان خود می‌دیدند.

وی با اشاره به فعالیت‌های دانشمندان و متخصصان هسته‌ای در شرایط بسیار سخت و مشکل ابراز داشت: این در حالی است که این دانشمندان در گمنامی به سر می‌برند و کار کردن در این شرایط بسیار کار بزرگی است.

منصوره کرمی با بیان اینکه دستیابی به انرژی هسته‌ای توسط دانشمندان ایران اسلامی را باید مورد توجه قرار داد، تصریح کرد: جای افتخار دارد و همه ما باید سرهایمان را بالا بگیریم و به ایرانی بودن خود افتخار کنیم که با دستان خالی به این موفقیت‌ها دست یافتیم.

وی با بیان اینکه باید به این خودباوری برسیم که توانایی دستیابی به پیشرفت‌های علمی را داریم خاطرنشان کرد: آرامش و امنیت با چیزی جز پیشرفت‌های علمی تضمین نمی‌شود.
پدرشهید احمدی روشن نیز در این همایش به تلاش‌های استکبار برای دور کردن مردم ایران اسلامی از فرهنگ و تمدن خود اشاره و تصریح کرد: جوانان و دانشجویان ایران اسلامی ثابت کردند که بر آرمان‌های خود پایبندند و از اهداف و آرمان‌های خود کوتاه نخواهند آمد.

وی با بیان اینکه پس از شهادت فرزندان ما بیش از 5 هزار دانشجو سراسر کشور آمادگی کردند که از رشته خود به فیزیک هسته‌ای تغییر رشته دهند، یادآور شد: ترور دانشمندان هسته‌ای، نشاندهنده حماقت استکبار جهانی و دشمنان ما است زیرا با شهادت این عزیزان، جوانان و دانشجویان با شور و شعور بیشتری راه آنها را ادامه خواهند داد.

رحیم احمدی‌روشن تاکید کرد: اگر با شهادت پرچم از دست افسران این جبهه افتاد جوانان و دانشجویان عزیز این پرچم را برداشتند و آمادگی خود را برای صف آرایی مقابل استکبار جهانی اعلام کردند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار قم هم در سخنانی کوتاه با تبریک روز ملی فناوری هسته‌ای اظهار داشت: این روز تاریخی‌ترین و پرافتخارترین روز ملی جمهوری اسلامی ایران است.

وی این روز را به دانشجویان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی و خانواده‌های شهدای هسته‌ای تبریک گفت و خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم قدردان خون این شهدای عزیز باشیم.

حجت الاسلام محمد مهدی عرب انصاری با بیان اینکه مفتخریم که از نعمت فرهنگ جهاد و شهادت به ویژه جهاد علمی برخوردار هستیم، تصریح کرد: باید قدردان و قدرشناس این نعمت‌ها به ویژه نعمت ولایت باشیم که از امام راحل تا امام حاضر ادامه دارد.

همایش دانشجویی روز ملی فناوری هسته‌ای با تقدیر از خانواده شهدای هسته‌ای به پایان رسید.

انتهای پیام/78010/و40

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها