امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56303
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری فارس، مسعود مجردی گفت: تا پایان وقت چهارشنبه 10 مهر ماه حدود 35 هزار زائر ایرانی وارد مکه مکرمه شده و به این ترتیب سقف ورود زائران ...

به گزارش خبرگزاری فارس، مسعود مجردی گفت: تا پایان وقت چهارشنبه 10 مهر ماه حدود 35 هزار زائر ایرانی وارد مکه مکرمه شده و به این ترتیب سقف ورود زائران کشورمان به مکه از 50 درصد عبور کرده است.

وی با اعلام اینکه از اول ماه ذی‌الحجه طول زمان توزیع غذا در اقامتگاه‌های زائران ایرانی در مکه مکرمه افزایش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: زمان توزیع غذا در اقامتگاه‌های محل استقرار زائران کشورمان را طولانی‌تر کردیم که اگر به دلیل ازدحام در مسیر برگشت از حرم، با تاخیر به اقامتگاه رسیدند، نگرانی از نظر پایان زمان توزیع غذا نداشته باشند.

مجردی افزود: با ورودی حداکثری زائران به مکه، ایستگاه‌های نقل و ترددی شلوغ‌تر هم می‌شود لذا به زائران توصیه می‌شود بعد از اتمام نماز در مسجدالحرام، عجله‌ای برای خروج از مسجد نداشته باشند. از این جهت بهتر است زائران برای اینکه با ازدحام مواجه نشوند، یک ساعت پس از پایان نماز از مسجد خارج شوند.

رئیس ستاد مکه سازمان حج و زیارت از وقوع چندین مورد سرقت از زائران کشورمان در حین طواف در مسجدالحرام خبر داد و گفت: زائران در طواف اول، وجوه نقد و اشیاء قیمتی را همراه نداشته باشند بلکه وجوه و اشیاء قیمتی‌شان را در صندوقی که در اتاق‌هایشان است نگهداری کنند. تا کنون شش مورد سرقت از زائران در داخل مسجدالحرام و در زمان طواف صورت گرفته است و هیچ مرکزی هم وجود ندارد که وجوه به سرقت رفته و گمشده را جبران کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها