امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56304
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 74
محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: طی 3 روز آینده دمای هوا در کل کشور افزایش قابل ملاحظه‌ای می‌یابد که این افزایش دما در سواحل ...

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: طی 3 روز آینده دمای هوا در کل کشور افزایش قابل ملاحظه‌ای می‌یابد که این افزایش دما در سواحل دریای خزر محسوس‌تر خواهد بود.

کارشناس ارشد هواشناسی با بیان اینکه طی روزهای آینده شاهد وزش باد گرم در سواحل دریای خزر خواهیم بود، افزود: باد گرم به حدی است که احتمال آتش‌سوزی در جنگل‌های این نواحی دور از انتظار نخواهد بود.

اصغری در ادامه با بیان اینکه دمای هوای اردبیل طی روز جاری نسبت به صبح روز گذشته 10 درجه افزایش یافته است، بیان داشت: ‌این امر بیانگر آرامش قبل از طوفان است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شبحی از الگوی زمستانه بر نقشه‌های هواشناسی شکل گرفته است به طوری که پیش‌بینی می‌شود از شب جمعه همین هفته دمای هوا در اکثر نقاط کشور کاهش قابل توجهی یابد.

وی ادامه داد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی، پیش‌بینی می‌شود که از اواخر ساعات جمعه یک توده هوای پرفشار از شمال اروپا وارد کشور شود به طوری که این امر موجب بارش باران در سواحل دریای خزر می‌شود، ضمن آنکه استان‌های آذربایجان شرقی و غربی را نیز درگیر می‌کند.

کارشناس هواشناسی درباره بارش باران در تهران اظهار داشت: در اوایل هفته آینده ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، تهران، سمنان شاهد بارش باران خواهند بود.

اصغری درباره روند کاهش دما در هفته آینده نیز گفت: در باند شمالی، میانی و جنوبی کشور به ترتیب شاهد 15، 10 و 5 درجه سانتی‌گراد کاهش دما خواهیم بود و همین مسئله موجب مواج شدن دریای خزر می‌شود.

وی همچنین با اشاره به طوفانی شدن بخش‌های شرقی کشور، اظهار داشت: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده بخش‌های شمال کشور طوفانی خواهند شد.

اصغری در پایان از بارش برف در ارتفاعات استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، گیلان و مازندران در اوایل هفته آینده خبر داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها