امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56305
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۹
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه عربستانی «الحیات»، «محمود حسین» دبیر کل اخوان المسلمین مصر اعلام کرد که دعوت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه عربستانی «الحیات»، «محمود حسین» دبیر کل اخوان المسلمین مصر اعلام کرد که دعوت از اعضای جدا شده از اخوان از سوی مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور در آستانه سفر «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا، مشکوک و غیر عادی است.

وی افزود: این اقدام دولت برای ایجاد این دیدگاه است که دولت با مسئله گفت‌وگو با همه احزاب مشکلی ندارد در حالی که این موضوع با واقعیت در تضاد است که بعد از برکناری مرسی تعداد زیادی بازداشت‌های غیر قانونی صورت گرفته است.

از سوی دیگر نیز نیروهای امنیتی جیزه اعلام کردند که در پی صدور حکم یک سال حبس برای «هشام قندیل» نخست وزیر دوران مرسی، قندیل تحت پیگرد نیروهای امنیتی قرار گرفته است که به محض بازداشت برای اجرای حکم راهی زندان شود.

در آستانه سفر «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا به مصر و گمانه‌هایی درباره احتمال دیدار وی با مرسی و یا گروه‌های معارض برای وساطت درباره بحران مصر، «بدر عبدالعاطی» سخنگوی وزارت خارجه مصر اعلام کرد که اجازه میانجیگری و دخالت هیچ طرفی را درباره مسائل داخلی کشور نخواهند داد زیرا این مسئولیت تنها به عهده خود مصری هاست.

در حالی که تظاهرات حامیان مرسی و اخوان المسلمین شب گذشته به میدان التحریر نیز رسید، «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر خواستار پایان یافتن هرچه سریعتر مرحله انتقالی برای ایجاد ثابت در کشور شد.

وی از همه خواست که درکی واقعی از حجم مشکلاتی که کشور با آن روبرو شده داشته باشند و روند انتقالی قدرت بر اساس نقشه راه را تسریع ببخشند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها