امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56308
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۹
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال»، بن بست بودجه در کنگره آمریکا و تعطیلی دولت واشنگتن منجر شد که 59 دادگاه مهاجرت ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال»، بن بست بودجه در کنگره آمریکا و تعطیلی دولت واشنگتن منجر شد که 59 دادگاه مهاجرت در سراسر این کشور روز گذشته (سه شنبه) که آغاز سال مالی دولت آمریکا بود، با حداقل نیروی کارمندان خود فعالیت کنند.

بر این اساس، حدود 70 درصد از کارمندان دادگاه های مهاجرت در سراسر آمریکا از جمله قضات،‌ موقتا اخراج شده اند و صرفا آن دسته از قضاتی که روی پرونده های تبعیدی افراد زندانی کار می کنند، از این قاعده مستثنی شده اند.

این روزنامه نوشته است که در حال حاضر، روی هم رفته حدود 330 هزار پرونده در دادگاه های مهاجرت سراسر آمریکا بلاتکلیف هستند و داوری درباره آنها به بعد موکول شده است.

یکی از قضاتی که در پی تعطیلی دولت واشنگتن موقتا اخراج شده است، روی پیغام گیر تلفن محل کار خود این پیام را ضبط کرده است که: من اینجا نیستم چون یک کارمند غیر ضروری در نظر گرفته شده ام.

یکی از وکلای دادگاه مهاجرت آمریکا از شهر «آتلانتا» نیز اعلام کرده است که صبح روز گذشته (سه شنبه) دادگاه مملو از جمعیت بود اما از 5 قاضی این دادگاه، 4 نفر اخراج شده اند.

این وکیل با اشاره به اینکه ممکن است برنامه ریزی مجدد برای برگزاری جلسات استماع موکلانی که برای روز اول اکتبر برنامه ریزی شده بود حداقل یک سال طول بکشد، اعلام کرده است که: کنگره در حال ویران کردن زندگی مردم است.

خبر اخراج موقت قضات دادگاه های مهاجرت در سراسر آمریکا در حالی گزارش می شود که گزارش هایی نیز منتشر شده است مبنی بر اخراج 70 درصد از کارمندان غیرنظامی آژانس های اطلاعاتی آمریکا.

دولت واشنگتن به دلیل ناکامی جمهوریخواهان و دموکرات ها بر سر تامین بودجه لایحه خدمات درمانی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت؛ در حالیکه جمهوریخواهان روی تعویق یک ساله اجرای این طرح تاکید داشتند، دموکرات ها با این ایده مخالفت کردند و سنای آمریکا نیز لوایح بودجه ای که مجلس نمایندگان با اکثریت جمهوریخواهان بدون در نظر گرفتن لایحه خدمات درمانی به تصویب رساندند را رد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها