امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56318
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مسعود شجاعی طباطبایی دبیر بخش کارتون و کاریکاتور سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت گفت: در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مسعود شجاعی طباطبایی دبیر بخش کارتون و کاریکاتور سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت گفت: در این دوره از جشنواره بخش کاریکاتورهای چهره اشقیا به سومین دوره از جشنواره جهانی هنر مقاومت اضافه شده است که یکی از دیدنی ترین بخش های این دوره است و آثار بسیار خوبی هم از ایران و هم در بخش بین الملل به دستمان رسیده است.

دبیر بخش کارتون و کاریکاتور سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت در گفت و گو با روابط عمومی جشنواره درباره تکنیک های هنرمندان در این بخش از جشنواره توضیح داد: در طی چند سال اخیر استفاده از تکینیک دیجیتال با توجه به گسترش نرم افزارهای کامپیوتری بسیار افزایش یافته است و بدین طریق توانمندی هنرمندان هم بسیار بالاتر رفته است.

وی یادآور شد: البته این اتفاق در ایران نسبت به سایر کشورها بیشتر است و از سوی دیگر هم هنرمندان تنها در تهران متمرکز نیستند و در سایر شهرستان ها هم هنرمندان بسیار خوب و مثال زدنی داریم که مشغول فعالیت هستند.

شجاعی طباطبایی با اشاره به اینکه موضوع مقاومت ارزشی است و خیلی ها تصور می کنند مفاهیمی با موضوع مقاومت حالت تبلیغی دارد، بیان کرد: شاید به این دلیل خیلی ها تصور کنند که حضور هنرمندان در جشنواره کمرنگ خواهد بود، اما هنرمندان نه تنها حضور کمرنگی نداشتند بلکه  شاهد حضور پررنگ و موثری از سوی هنرمندان بودیم.

این کاریکاتوریست مطرح ایرانی ادامه داد: علاوه بر این مسئولان و دست اندرکاران همواره زحمت می کشند تا جشنواره نسبت به دوره های قبل به خوبی برگزار شود و خوشبختانه این اتفاق محقق شده و جشنواره ای به معنای واقعی کلمه پویا را شاهد خواهیم بود. همچنین بسیاری از جشنواره ها در حد یک نمایشگاه باقی می مانند ولی جشنواره جهانی هنر مقاومت تنها یک نمایشگاه صرف نیست و در تمام بخش ها پویا است.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه زمان برگزاری جشنواره کاملا مناسب است از طرفی مکان برپایی نمایشگاه یعنی مجموعه فرهنگی هنری صبا از نظر فضایی که دارد نیز بهترین محل برای برگزارای این جشنواره محسوب می شود.

سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت با ریاست جواد جباری و دبیرکلی حبیب الله صادقی ، آذر ماه امسال به ابتکار بنیاد فرهنگی روایت و انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس در 12 رشته گوناگون شامل نقاشی، طراحی و چاپ دستی، نگارگری، خط-نقاشی، تصویرسازی، پوستر، عکاسی، کاریکاتور، طرح‌های حجمی، انیمیشن، هنرهای جدید و مفهومی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
   
 
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها